Yeni çıkan MacBook Pro vs 2020 MacBook Air

Katarina Sultan

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Aklıma takılan bir soru var. Siz olsanız bıraktığım linklerden hangisini alırdınız. Bilgisayarı daha çok yazılım geliştirmek için kullanacağım.
2020 Air'de 10. nesil i5 işlemci, 16 GB 3733MHz RAM var.
Yeni çıkan Pro'larda 8. nesil i5 işlemci, 8 GB 2133 MHz RAM ve ekstradan touch pad var.
Air: Apple Z0YJ000HW MacBook Air Z0YJ000HW 13.3'' i5 1.1GHz 16GB 256GB Uzay Grisi
Pro: Apple MXK32TU/A MacBook Pro 13'' TB 1.4GHz QC i5 8GB 256GB S.Grey
Birini aldığımda diğerine göre avantajım ne olur?

Hocam amaç profesyonelse, Macbook'u tercih etmeniz iyi de, değilse farklı laptoplara bakmanızı öneririm.
Çünkü 13 inç çok küçük gelir.
Üstüne üslük sadece 256 GB bir SSD ile geliyor ki, bu ne yeterli olur ne de M2 standartında. (Bu kısım yanlış olabilir, SATA SSD koymuşlarsa bakmanızı önermem.)

13 inç rahat kullanılıyor gözü de yormuyor çözünürlükten dolayı. 256 GB'lık SSD'ye Harici SSD takviyesi yapman gerekebilir o kullanımına bağlı. Ayrıca Hafıza Modülleri Anakarta entegre geliyor. Sonradan değiştirme imkanınız yok. Hızı da M2 ayarında.

Hocam sizce 13 Inc kücük mü?
Duruma göre değişir. Ben 34 inçlik monitorden geçtim. İlk başta çok küçük geldi ama fazlasıyla alıştım. Şimdi monitör devasa geliyor onu kullanamıyorum. Ekranın çözünürlüğü çok yüksek olduğu için doğru ölçeklendirmeyi yaparsanız fazlasıyla güzel oluyor.

Duruma göre değişir. Ben 34 inçlik monitörden geçtim. İlk başta çok küçük geldi ama fazlasıyla alıştım. Şimdi monitör devasa geliyor onu kullanamıyorum. Ekranın çözünürlüğü çok yüksek olduğu için doğru ölçeklendirmeyi yaparsanız fazlasıyla güzel oluyor.

Peki sizce MacBook'lar paranın hakkını veriyor mu?

Hocam yazılım işlerinde kullanmayı düşünüyorum ama ileride ya oyun oynamak istersem diye dönüp dönüp duruyorum. 😅
İnternetiniz iyi ise GeForce Now kısmına bakabilirsiniz. Lol tarzı oyunları zaten oynayabiliyorsunuz cihazda ama dayanamam derseniz oyun bilgisayarı alın.

Geri
Yukarı