Yeni Covid 19 Vaka Sayısı Uzun Süre Sonra 1.500'ü geçti

ama Devlet okulları için kesin bir açıklama göremedim. Kimse ne olduğunu ve ne olacağını bilmiyor... Ne MEB ne de YÖK adam akıllı bir şey söylüyor.
Bugün radyoda dinlemiştim ben de.

Ölü sayısına inanmıyorum. Çok yakın bir akrabamız covid19 hastanesinde çalışıyor. Günlük sadece o hastanede en az 25-30 ölü çıkıyormuş. Vaka sayısından bahsetmiyorum bile. Aslında gerçek rakamları açıklasalar daha kötü olur. Ekonomik açıdan.

@.I.N.И.A. aşırılığa ve fevriliğe lüzum yok. Ayrıca ortaya yazmak yerine beni etiketleyebilirsin.

İki ülkenin halkı hakkında konuştum. Kızgınlığını benden çıkartmana gerek yok. Emin ol senin kadar ben de durumun ne olduğunun farkındayım.
Seni neden etiketleyeyim ki? Ben sana karşı söylemedim ki bunları. Yanlış anladınız büyük ihtimal.

Yok konuda alakasız Amerikayı gömelim durumuna döndüde ondan öyle dedim. Nerdeyse Amerika çöptür, denecek ama Amerika çöpse biz lağım falanız herhalde. Trump'un karısı konusma için sarayı seçti. Amerika ayağa kalktı. Senin ülkende kim kime parmak atıyor belli değil. Anayasayı takan bile yok. Neyse millet neyin kafasını yaşıyor anlamıyorum sadece.

Kimsenin Amerika'yı gömdüğü yok, kimsenin çöp dediği de yok. Açıklanan verilere inanmadığımı belirttim zaten.

ABD'de bulunan arkadaşlarım var. Gerek orada yaşayan gerekse eğitim amaçlı bulunan. ABD'nin halkı için yaptıkları yorumlar bu yöndeydi.

Seni neden etiketleyeyim ki? Ben sana karşı söylemedim ki bunları. Yanlış anladınız büyük ihtimal.

Amerika konusunu açan benim:
Emin ol ABD'nin halkı Covid'e karşı bizden daha da kötü...

Son düzenleme:
Tedbirler çok çok erken gevşetildi. Çok erken. Neredeyse bütün kısıtlamalar kaldırıldı!

Halk da bilinçsiz. Herkes bu vahim durumu unuttu. Tatile giden gidene, hikâye atan atana! Otur oturduğun yere salgın hastalık varken! Tatile gitmeyince senden bir şeyler mi eksiliyor?

Test konusuna gelecek olursak, evin 14 gün karantinaya alınınca sanki çok ciddi bir suç işliyorsun. Belirtileri gösterince yaptır! Hiç mi endişelenmiyorsun "Ya başkalarına bulaştırırsam, ya sevdiklerim bu hastalığa yakalanırsa!" diye? Kendine hiç mi bakmıyorsun?

Günlük vaka sayılarına gelecek olursak, gerçek vaka sayılarının açıklanıp açıklanmamasından şüpheliyim.
Test sayısı da bir garip. Madem bu kadar test yapılabiliyordu, bu zamana kadar neden 20.000-30.000 ile geçindiler?
Almanya veya diğer AB ülkelerinden gelenler karantinaya girmemek için test yaptırıyor. Onların hepsi gittikten sonra azalır.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı