Yeni Dacia Jogger'ı nasıl buldunuz?

Her şey çok güzel ama direksiyondaki o kocaman dacia yazısı.. Hiç mi kimse çıkıp abi biz ne yapıyoruz bu ne demedi :(

1.0 tce eco-g lpgli 100 beygir ve 1.0 Tce direkt enjeksiyon modeli satışa sunulacakmış.

Eco-g satar baya ama 1.0 tce satacağını zannetmiyorum.

Görece daha uygun fiyata pek çok ihtiyacı giderecek bir otomobil yapmışlar. Sanırım daha önce olan farklı modelleri birleştirmişler gibi. Bütçe meselesi, kalabalık ailesi olanlar ya da bozuk yerlerde kullanma ihtiyacı duyan alıcılar için bu bütçede yeterince iyi.

Tasarımda KIA'dan yardım almışlar gibi gözüküyor. :D
Yeni Sportage tasarımını görsellerde ilk gördüğümde hiç beğenmemiştim ama XCeed almak için gittiğim bayide canlı görüp deneme sürüşü yapınca çok beğendim. Bütçemin üstünde olmasına rağmen birkaç şeyden fedakarlık yaparak Sportage aldırdı bu defa KIA.

Düşük bütçesi olanlar için üretim yapan bir marka sonuçta. Fazla bir şey beklememek lazım, ihtiyaçları karşılaması yeterli.

Hiç de düşük bütçe değil hocam. VW Jetta’nın 80.000’e satıldığı dönemde bu 60.000’e satılıyordu.
Şu anda fiyatlara bakıyorum üst paket Jogger 649 bin lira, Duster 688 bin lira. Premium bile olmayan eli yüzü düzgün, kaliteli bir SUV'un üst paketleri bunun 2 katı artık. Premium olmayan orta fiyat segmentindeki başka bir muadiline göre şu anda yarı yarıya fiyatları var Türkiye'de, tabii bunda vergi oranları çok fark yaratıyor.

Bunun dışında yurt dışında Dacia'da genellikle muadili orta fiyat segmenti arabalara göre %30-35 civarında bir fark oluyor baz donanımlarda. En üst paketlere çıkınca bu fark %50-60 üstüne kadar geliyor. 80 bine 60 binlik fiyat arasındaki o %33'lük fark zaten markayı düşük fiyat segmentine sokuyor normal şartlarda.

Son düzenleme:
Şu anda fiyatlara bakıyorum üst paket Jogger 649 bin lira, Duster 688 bin lira. Premium bile olmayan eli yüzü düzgün, kaliteli bir SUV'un üst paketleri bunun 2 katı artık. Premium olmayan orta fiyat segmentindeki başka bir muadiline göre şu anda yarı yarıya fiyatları var Türkiye'de, tabii bunda vergi oranları çok fark yaratıyor.

Bunun dışında yurt dışında Dacia'da genellikle muadili orta fiyat segmenti arabalara göre %33 civarında bir fark oluyor baz donanımlarda. En üst paketlere çıkınca bu fark %50-60 üstüne kadar geliyor. 80 bine 60 binlik fiyat arasındaki o %33'lük fark zaten markayı düşük fiyat segmentine sokuyor normal şartlarda.
Aslında o kadar pahalı değil ötv düzenlemesinden dolayı üst paketlerin fiyatı ucuyor alt paketlerde durum değişmiyır sorun tamamen vergilendirme saçmalığı.

Yemin ederim şu dacia güvenlik sistemi koymamaya yemin etmiş.
İnsan bir çarpışma sistemi, şerit takip koyar ama nerde dacia.
Dandik dediğimiz egeada bile orta pakette opsiyon olarak koyuyor.
El insaf yahu.

Merak ettiğim bir şey var hocam. Bu araba normalde 7 kişilik, arka bagajına 2 koltuk daha atılabilir mi? 9 kişilik yapabilir miyiz, sığar mı yani? 😀
7 kişilik olması için bagajında koltuk olması gerek zaten, yoksa 5 kişilik olurdu.
maxresdefault.jpg

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı