Yeni ekran kartı sonrası yapılması gereken ayar var mı?

xBerke62

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, hazir sistemim vardi ekran kartim bozuldu. Yeni ekran karti alirsam yeni ekran kartini direk takip kullanacak miyim yoksa yapmam gereken bir ayar var mı? Bilgililer yardimci olsun.

İlk başta kurulu olan eski ekran kartınıza ait driveri temizlemeniz lazım bunu için: Display Driver Uninstaller (DDU)
İsimli uygulama yardımcı olacak. Silme işlemlerini YouTube'dan detaylı bir şekilde yapabilirsin. Ardından yeni ekran kartının driverini (artık hangi ekran kartı marka modeli ise) internette aratıp driverini indirmen gerek. Bütün işlemlere Next dedikten sonra kurulum tamamlana kadar bekleyin. Bir süre sonra driver kurulacak ve artık istediğiniz gibi yeni ekran kartını kullanabileceksiniz.

Merhaba arkadaşlar, hazir sistemim vardi ekran kartim bozuldu. Yeni ekran karti alirsam yeni ekran kartini direk takip kullanacak miyim yoksa yapmam gereken bir ayar var mı? Bilgililer yardimci olsun.
Eğer destekliyorsa abartmadan overclock yapabilirsin

bide kart farketmeksizin NIS aç şu varya

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
kısaca nvidia denetim masasından görüntü ölçeklendirmeyi aç kart yeni eski farketmez fps in uçar ayrıca kart nedir.

bide son olarak yeni kartın driver ını yükle

Eğer destekliyorsa abartmadan overclock yapabilirsin.

Bir de kart fark etmeksizin nıs aç şu var ya.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
kısaca NVIDIA Denetim Masası'ndan görüntü ölçeklendirmeyi aç kart yeni eski fark etmez FPS'in uçar ayrıca kart nedir?

Bir de son olarak yeni kartın driverını yükle.

2060 duel yine ayni ekran kartini alacağım.

İlk başta kurulu olan eski ekran kartınıza ait driveri temizlemeniz lazım bunu için: Display Driver Uninstaller (DDU)
İsimli uygulama yardımcı olacak. Silme işlemlerini YouTube'dan detaylı bir şekilde yapabilirsin. Ardından yeni ekran kartının driverini (artık hangi ekran kartı marka modeli ise) internette aratıp driverini indirmen gerek. Bütün işlemlere Next dedikten sonra kurulum tamamlana kadar bekleyin. Bir süre sonra driver kurulacak ve artık istediğiniz gibi yeni ekran kartını kullanabileceksiniz.

Ayni ekran karti bir şey yapmama gerek var mı?

Tamamdir teşekkür ederim ama yapmazsam bir sıkıntı olur mu ayni model ayni kartda yani bir ariza performansta yuksek FPS kayiplari (5 10) FPS onemli degil.

Aynı ekran kartı olsa bile dediğim işlemleri uygulayın. Hem en son sürüm drivera sahip olup yüksek performans alırsınız hem de 0 sorun ile ekran kartınızı kullanmaya b
.

Tamamdir teşekkür ederim ama yapmazsam bir sıkıntı olur mu ayni model ayni kartda yani bir ariza performansta yuksek FPS kayiplari (5 10) FPS onemli degil

.
Arıza konusunda bir şey diyemem ama ben ne olursa olsun her ekran kartı değiştirdiğimde bu işlemi uyguluyorum.

Bir şey daha eski ekran kartınız bozulduğu için mi aynı ekran kartını alıyorsunuz?

Arıza konusunda bir şey diyemem ama ben ne olursa olsun her ekran kartı değiştirdiğimde bu işlemi uyguluyorum.

Bir şey daha eski ekran kartınız bozulduğu için mi aynı ekran kartını alıyorsunuz?

Maalesef garantiye gonderdim haber bekliyorum %60 garanti kapsaminda. Biraz kafam karisti DDU indirip hepsini sil deyince ben direk Denetim Masası'ndan silmeyi dusunuyordum sen oyle deyince bir uzaklastim.

Maalesef garantiye gonderdim haber bekliyorum %60 garanti kapsaminda. Biraz kafam karisti DDU indirip hepsini sil deyince ben direk Denetim Masası'ndan silmeyi dusunuyordum sen oyle deyince bir uzaklastim.
Aslında kolay bir işlem ve hiçbir riski yok. Sadece ekran kartını garantiye gönderdiyseniz yapabilecekleri bişey olmaz.

Aslında kolay bir işlem ve hiçbir riski yok. Sadece ekran kartını garantiye gönderdiyseniz yapabilecekleri bir şey olmaz.

Anlamadin beni ekran kartim bozuldu garantiye gonderdim ya yenisi gelecek 0 paket ya da tamir edilicek.

Aslında kolay bir işlem ve hiçbir riski yok. Sadece ekran kartını garantiye gönderdiyseniz yapabilecekleri bir şey olmaz.

Yani ekran kartim şu an olmadigi icin DDU indirip silmem imkansiz yeni gelen ekran karti ile yapiliyor mu bilmiyorum.

Son düzenleme:

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı