Çözüldü GTX 1050 Ti taktıktan sonra ayrılmış video belleği gözükmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Sistemim.
Ryzen 3 3200G.
16 GB RAM.
GTX 1050 Ti.
Gigabyte A320MH.
500W PSU.

Ekran kartını bugün 2. el aldım. Sisteme taktım, sorunsuz bir şekilde görüntü aldım fakat görüntü ayarında ayırılmış video belleğinde 0 yazıyor. Ekran kartı 4 GB. Sürücü güncelleme falan hiç ellemedim. Sistemde önceden RX 550 4 GB vardı, direkt onun yerine taktım. Neden böyle oldu? Ne yapmam lazım?

Çözüm
Sistemim.
Ryzen 3 3200G.
16 GB RAM.
GTX 1050 Ti.
Gigabyte A320MH.
500W PSU.

Ekran kartını bugün 2. el aldım. Sisteme taktım, sorunsuz bir şekilde görüntü aldım fakat görüntü ayarında ayırılmış video belleğinde 0 yazıyor. Ekran kartı 4 GB. Sürücü güncelleme falan hiç ellemedim. Sistemde önceden RX 550 4 GB vardı, direkt onun yerine taktım. Neden böyle oldu? Ne yapmam lazım?

DDU ile sürücüleri kaldırıp yükleyin 1050 Ti'ye düzelir.
Sistemim.
Ryzen 3 3200G.
16 GB RAM.
GTX 1050 Ti.
Gigabyte A320MH.
500W PSU.

DDU ile sürücüleri kaldırıp yükleyin 1050 Ti'ye düzelir.

Çözüm
Sistemim.
Ryzen 3 3200G.
16 GB RAM.
GTX 1050 Ti.
Gigabyte A320MH.
500W PSU.

DDU ile eski sürücüleri kaldırıp yeni kartın sürücülerini kurmanız lazım.

Şöyle bir sıkıntı daha var oyuna girmeye çalıştım ama hata verdi o hata da motoru çalıştırmak için DX11 özellik seviyesi 10.0 gereklidir hatası.
Ekran kartı için sürücü yüklememişsiniz hocam. DDU ile eski sürücünün kalıntılarını kaldırarak yeni sürücüyü kurun.

Geri
Yukarı