Çözüldü Yeni ekran kartından sonra ekran büyüdü

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

janggeum

Hectopat
Yeni ekran kartını taktım, driver kurdum. Sonra simgeler, pencereler, yazılar her şey büyüdü. Çözünürlük 1920X1080 olmasına rağmen. Defalarca yeniden başlat yaptım düzelmedi. Çözüm nedir? Sonradan fark ettim önerilen çözünürlük 1024X 768 yazıyor neden acaba?

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    898 KB · Görüntüleme: 220
  • Adsız1.png
    Adsız1.png
    910,7 KB · Görüntüleme: 197
Çözüm
Masaüstünde boş bir alana mouse ile sağ tıklayın.
Ekran çözünürlüğü ayarını açın.
Açılan pencerede metni veya diğer öğeleri daha büyük yada daha küçük yapın tıklayın.
Açılan pencerede
Tüm öğelerin boyunu değiştir seçeneğinin altındaki yüzdelik öğelerin boyutunu belirler.
Kendinize uygun olan boyutu seçin.
Ölçek1.jpg
Ölçek2.jpg
Ölçeklendirme yaptım sadece sitedeki yazılar küçüldü ve yazılar şu an bulanık. Simgeler aynı boyda. Çözünürlük ayarlarında neden önerilen 1024X 768 yazıyor acaba?

Yeni ekran kartını taktım, driver kurdum. Sonra simgeler, pencereler, yazılar her şey büyüdü. Çözünürlük 1920X1080 olmasına rağmen. Defalarca yeniden başlat yaptım düzelmedi. Çözüm nedir? Sonradan fark ettim önerilen çözünürlük 1024X 768 yazıyor neden acaba?
Driverleri tekrar kontrol etmekte fayda olabilir.

Driverleri tekrar kontrol etmekte fayda olabilir.

Driverin son sürümünü manuel olarak indirip güncelleştirmiştim. Şimdi otomatik olanı deneyeceğim.
Driverin bir önceki sürümünü yükledim yine değişen bir şey olmadı. Ama oyunlar da 1920X1080 olması gerektiği gibi. Sadece masaüstü ve sitelerde aşırı büyük. Simgeler bulanık gözüküyor. Bu dönüştürücüyü kullanıyorum. Fikri olan var ise belirtsin lütfen. Ekran kartımı yeni aldım MSI GT 1030, dönüştürücüyü yeni aldım. Eski ekran kartım ile 1920X1080 çözünürlük kullanabiliyordum. Ekran kartının iki farklı sürücü versiyonunu denedim. Bilgisayar açılırken Casper yazısı bile çok büyük gözüküyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı