(Yeni) Endonezya Sriwijaya Air sj182 uçak kazası

Merhaba, daha yeni bu gün Endonezya'da bir havayoluna ait uçak kalkıştan 5 dakika sonra denize çakıldı. Ne düşünüyorsunuz?

PK-CLC - Boeing 737-524 - Sriwijaya Air - Flightradar24 Flightradar verisi.

Uçak 21 saniyede 9200 Feet yani ortalama 2KM irtifa kaybediyor. Çok ciddi bir rakam. Üstelik 250 KNT civarı giderken birden bire hızı 100 KNT civarına düşüyor ve düşüşe geçer geçmez 300 KNT civarına yükseliyor.

Hocam tahmin yürüttüm sadece. 21 saniyede 9200 feet yükseklik kaybetmiş.
Sana pilotaj hatası içeren binlerce sebep sayabilirim. İlk kaza raporları gelmeden bir şey demek imkansız. Eğer ciddi bilgiler gelirse kazaya dair, çıkarım o zaman yapılır. Ortada hiçbir bilgi yokken bir şey demek çıkarım yapmak olmuyor, sallamak oluyor.

Sana pilotaj hatası içeren binlerce sebep sayabilirim. İlk kaza raporları gelmeden bir şey demek imkansız. Eğer ciddi bilgiler gelirse kazaya dair, çıkarım o zaman yapılır. Ortada hiçbir bilgi yokken bir şey demek çıkarım yapmak olmuyor, sallamak oluyor.
Kusura bakmayın hocam bilmiyorum pek fazla bu konuları.

Aynen hocam. İnşallah (bir belgesel kanalı vardı adını unuttum) belgesel kanalında incelemesi çıkar. Onları izlemeyi çok seviyorum. Eğlenceli oluyor.
Uçak Kazası Raporu mu? O güzeldir.

Bu arada biraz baktım ve şunları gördüm. ( Verileri Flightradar'dan aldım. )

Saat 7:40:05'te 287 KT ve 10.900 FT iken ilk belirti 2 saniye sonra geliyor 08'de. 200 FT irtifa kaybediyor. 7:40:14'te 8.950 FT'ye kadar düşüyor ve hızı 224 KT oluyor. 6 saniye sonra ise hızı 115 KT oluyor ve irtifa 5.400 FT oluyor. 7 saniye sonra yani 7:40:27'de ise son veri geliyor ve son veri 250 FT'ye kadar düşüp hızın 358 KT'ye kadar çıktığını gösteriyor.

Uçak Kazası Raporu mu? O güzeldir.

Bu arada biraz baktım ve şunları gördüm. ( Verileri Flightradar'dan aldım. )

Saat 7:40:05'te 287 KT ve 10.900 FT iken ilk belirti 2 saniye sonra geliyor 08'de. 200 FT irtifa kaybediyor. 7:40:14'te 8.950 FT'ye kadar düşüyor ve hızı 224 KT oluyor. 6 saniye sonra ise hızı 115 KT oluyor ve irtifa 5.400 FT oluyor. 7 saniye sonra yani 7:40:27'de ise son veri geliyor ve son veri 250 FT'ye kadar düşüp hızın 358 KT'ye kadar çıktığını gösteriyor.
Aynen hocam uçak kazası raporu. Bizim televizyonda 181. kanal oradan hatırlıyorum yoksa adını unutmuştum hem belgesel kanalının hem de programın adını teşekkürler hocam. Kısa bir süre sonra da düşüyorlar maalesef.

Geri
Yukarı