Yeni format attığım laptop rengarenk ekran hatası veriyor

yusuf postal

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar.
Arkadaşlar dün bir arkadaşımın HP marka laptop'ına format attım, format atarken bile zorlandım hatta.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videoda geçen ayarı yapmadan atmaya kalkıştığımda W10 kurulum ekranı yüklenip 10 saniye bekleyip laptop kendini resetlediğinde HP yüklenme ekranında 15 dakika falan takılı kalmıştı, bunun üzerine tamamen kapatıp bu videoda yapılan işlemi yapmak üzere BIOS ekranını açtım ve videodaki işlemleri uygulayıp format atmayı denedim. Bu sefer yine HP yüklenme ekranında uzun süre takılı kaldı, laptopu kapatmadan bekledim yaklaşık 30 dakika falan bekledikten sonra W10 yüklenme ekranı açıldı oradan işlemleri tamamlayıp kurulumu yaptım. Laptop açılınca Driver kurulumlarını da yaptım.
Laptopu yeniden başlatınca aşağıda linkini de bıraktığım rengarenk bir ekran çıktı. Bir süre bekledim ve Power tuşuna basarak kapatıp tekrar açtım. Geç olsa da Windows ekranı açılmıştı. Birkaç kere daha kapat aç yaptım, 2 sefer Windows ekranı açılıyorsa 1 sefer bu ekran açılıyordu. Bu ekran açıldığında mouse imleci çıkıyor ve hareket ediyordu. Ayrıca ben format atarken hangi Windows10 kurulumunu yapacağıma ilişkin ekran açılmadı. Sorun neden kaynaklı bu konuda yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Orada tamamen kapatman demek formatı yarıda kesmen demek Harddiskinde hasar oluşmuş olabilir kasadaki harddiski çıkar terkar tak sonrasında tekrardan format at ama bu sefer yarıda asla kesme. 😊

ISO orijinal mi ?
İSO dosyasını buradaki linkten aldım. Windows 10 Türkçe İndirme ve Kurulum - Technopat Sosyal
Orada tamamen kapatman demek formatı yarıda kesmen demek Harddiskinde hasar oluşmuş olabilir kasadaki harddiski çıkar terkar tak sonrasında tekrardan format at ama bu sefer yarıda asla kesme. 😊
Laptop da zaten sürekli bi cızırtı sesi var, sanırım ses HDD'den geliyor.
Link ?
Fotoğrafsa direk buraya ekleyebilirsiniz.
Resmi Ekledim şimdi.

Dosya Ekleri

• IMG_6005.jpg
    IMG_6005.jpg
    2,2 MB · Görüntüleme: 59
İSO dosyasını buradaki linkten aldım. Windows 10 Türkçe İndirme ve Kurulum - Technopat Sosyal

Laptop da zaten sürekli bi cızırtı sesi var, sanırım ses HDD'den geliyor.

Resmi Ekledim şimdi.
Ekran kartı vs. donanımlardan biri yanmış olabilir, veya format tamamen bitmemiş olabilir. Tekrar bir format atmayı dene, geçmezse farklı bir HDD dene. Başka bir HDD yoksa flashbellek'ten Boot edebileceğin bir işletim sistemi indir ve bilgisayarı flashbellek'ten Boot et. Linux Lite öneririm.

Geri
Yukarı