Yeni gözlükte net görememe

Demeanour

Hectopat
Bir hafta önce yeni gözlüğümü aldım. Ancak ilk taktığımda ki gibi net göremiyorum. İlk taktığımda sanki gözümde hiçbir kusur yokmuş gibiydi ama aradan 1 hafta geçti ve 2 3 gün önce yeniden net görememe sorunu başladı. Belki ben tam temizleyemiyorumdur diye gidip gözlüğü aldığım optikten yeni gözlük bezi aldım ancak suyla veya gözlük temizleme suyu ile de temizlememe rağmen halen daha net göremiyorum. Mesela gözlüğün altından baktığımda yani ön tarafı aşağıya bakacak şekilde eğip gözüme taktığımda ilk aldığımda ki gibi net gözüküyor ama geri takınca bulanık görmeye başlıyorum. Bunun nedeni ne olabilir?

20220118_232211.jpg

Not: Birinci resimde gözlüğü o şekilde eğik tutup gözüme yaklaştırdığımda net görüyorum ancak gözüme taktığımda bulanıklaşıyor.
İkinci resimde ise camın üst taraflarında görünen çizik gibi lekeler ne yaparsam yapayım çıkmıyor. Acaba o lekeler gitmediği için mi bulanık görüyorum?
20220118_232859.jpg

Gözlüğü alırken odak noktanıza bakıldı mı? Her camın en iyi odakladığı bir bölge vardır, sizin iki göz aranızdaki mesafeye göre ve bakış alışkanlığınıza göre odak noktası ayarlanır. Bakılmadıysa veya bakılmış olmasına rağmen 1 haftalık kullanımda gözlüğün ayarı kaçtıysa problem yaşanabilir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Gözlüğü alırken odak noktanıza bakıldı mı? Her camın en iyi odakladığı bir bölge vardır, sizin iki göz aranızdaki mesafeye göre ve bakış alışkanlığınıza göre odak noktası ayarlanır. Bakılmadıysa veya bakılmış olmasına rağmen 1 haftalık kullanımda gözlüğün ayarı kaçtıysa problem yaşanabilir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hayır. Yani hastanede gözümün numarasını ölçtüler ancak orada odak noktasına bakılıyor mu bilmiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı