Yeni GPU tavsiyesi

Noctis

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Merhabalar arkadaşlar.

Dün gün içerisinde Doom (2016) oynarken ekran kartım yandı. (EVGA GTX 1070 sc). Neden olduğu hakkında en ufak bir fikrim yok. Acaba çok mu yüklendim fazla mı ısındı diye düşündüm ancak çok daha yüksek sistem gereksinimli oyunları 2K çözünürlükte saatlerce problemsiz oynadığım oldu. Konu ile ilgili EVGA'e bir mail attım ancak olumlu bir geri dönüş alacağımı düşünmüyorum.

İşin özeti yeni bir ekran kartına ihtiyacım var.

3-4 yıl öncesine kadar sıklıkla Technopat sosyal dahil olmak üzere bazı yabancı teknoloji forumlarında dolanırdım. Konu ile ilgili az çok bilgim olurdu. Ancak epey bir süredir araştırma yapmıyorum. Dolayısıyla yeni mimarilere biraz yabancıyım. Bu nedenle her türlü tavsiyeye açığım.

2015 yılında bu forumda açtığım bir konu var:

Hala aynı sistemi kullanıyorum. Hiçbir parçası değişmedi. Tavsiye verirken PSU yeterliliği vb. gibi konular içinde orayı kontrol edebilirsiniz.

İki ekran kartı arasında kaldım şu anda. Bunlar,

-MSI GeForce RTX 2070 Super Gaming Trio (Gaming X olanı değil)
-ASUS GeForce ROG STRIX RTX 2070 Gaming OC.

Başka bir tavsiyeniz var ise onları da vermekten çekinmeyin lütfen.

Ayrıca benzer başlıkta konuları bir takım yabancı forumlarda da açtım, orada birisi, 2070'ler konusunda dikkatli ol, micron GDDR6 hafızaları sebepsiz yere ölebiliyor dedi. (Watch out for those 2070. their micron GDDR6 Memory dies for no reason some times.) bu konu hakkında da bilgisi olanlar yardımcı olursa sevinirim. Eğer çok sıkıntı ise bir sonraki nesili de bekleyebilirim.

Ek olarak yanmış ekran kartımında fotoğrafını paylaşacağım. Yanık kokusu işaretlediğim bölümden geliyor. Tamir edilmesi mümkün mü bu konuda da bilgisi olanlar yardımcı olursa sevinirim.

Dosya Ekleri

• IMG_4522.JPG
    IMG_4522.JPG
    1,6 MB · Görüntüleme: 15
Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı