Yeni Hız Sınırı Uygulaması Bugünden İtibaren Başladı

Zaten belirli yollar yükseltilmiş🙃
Biliyorum. Aralarında kötü yollar, otobanlar da var.
İstanbul-Ankara, İzmir-Aydın, İzmir-Çeşme otobanları düzgün değil mesela. Gerçi buralarda 10KM/s yükseltilmiş.

Normal yollarda da vardı galiba. Konudaki link sadece otoyolları gösteriyor.

Son düzenleme:
Biliyorum. Aralarında kötü yollar, otobanlar da var.
İstanbul-Ankara, İzmir-Aydın otobanları düzgün değil mesela. Gerçi buralarda 10KM/s yükseltilmiş.

Normal yollarda da vardı galiba. Konudaki link sadece otoyolları gösteriyor.
Normal yollarda bu uygulamayı yaptıklarını bilmiyordum, bulabilirseniz burada paylaşın lütfen. Bilgilenmiş oluruz.

Normal yollarda bu uygulamayı yaptıklarını bilmiyordum, bulabilirseniz burada paylaşın lütfen. Bilgilenmiş oluruz.
Soylu ilk açıklamayı 5 Mayıs'ta yapmıştı. O zaman normal şehirlerarası yollar da vardı diye hatırlıyorum ama 2 Haziran'da güncellenmiş tasarıyla sadece otoyolları 1 Temmuz'a yetiştireceğiz demiş.
Şimdilik normal yollarda bir değişiklik yok. Belki sonra...

Almanya da sınır yok ama dediğin gibi günde +100 kaza olmuyor sürücülerin trafikteki davranışları önemli bazıları trafiğe makas atmaya gittikleri için kazalar artıyor
Maalesef bize uygun değil şu anda. Alman otobanının kalitesiyle bizimki bir değil. Şerit aralıkları çok geniş orada. Bizim otobanlar habire yeniden yapılıyor bir tarafında çukur oluyor illaki. Dediğiniz gibi trafikteki davranışları da farklı. Bir de orada da yine otomobil için hızın en fazla 130 km/s civarı olması gerektiği öneriliyor. Yollarının %40'ında hız limiti var. Yanlışım varsa bilgili olan düzeltsin lütfen.

Maalesef bize uygun değil şu anda. Alman otobanının kalitesiyle bizimki bir değil. Şerit aralıkları çok geniş orada. Bizim otobanlar habire yeniden yapılıyor bir tarafında çukur oluyor illaki. Dediğiniz gibi trafikteki davranışları da farklı. Bir de orada da yine otomobil için hızın en fazla 130 km/s civarı olması gerektiği öneriliyor. Yollarının %40'ında hız limiti var. Yanlışım varsa bilgili olan düzeltsin lütfen.
Hocam zaten sağlıklı bir sürüş istiyorlarsa 100 km yi geçmemek gerek tabi yol tutuşu iyi araba ve yol kalitesi yüksek yollarda bu artabilir

Yeni konular

Geri
Yukarı