Yeni internet sağlıyıcısı tavsiyesi

Yuu

Hectopat
Merhabalar. 4 yıldır Türk Telekom kullanıyordum. Yaklaşık 1 aydır sıklıkla kopmalar yaşadığım için değiştirmeyi düşünüyorum. Modem sayfasında 22Mbps Max gösteriyor ama altyapı sorgulama sitelerinde 82Mbps gösteriyor. Fotoğrafları ekleyeceğim. Aklımda TurkNet var ama hakkında iyi yorumda var kötü yorumda var. Sizin tavsiyeleriniz nedir?

Capture.PNG

Capture2.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Aklıma yazdım hocam. Peki altyapı sorgulama sitelerindeki hızlar mı gelir yoksa modemdeki mi?
Benim altyapımın desteklediği hız 77mbps çıkıyor, 35/6 lık paket kullanıyorum ve genelde 30 a 5.7 çıkıyor.
Ama nedende benim modem arayüzümde max rate yerinde 137mbps yazıyor
büyük ıhtımal sorgulama da kaç mbps diyorsa o dur.

Benim altyapımın desteklediği hız 77Mbps çıkıyor, 35/6lık paket kullanıyorum ve genelde 30'a 5.7 çıkıyor.
Ama neden de benim modem arayüzümde Max Rate yerinde 137Mbps yazıyor.
Büyük ıhtımal sorgulama da kaç Mbps diyorsa o dur.

Uzaklık önemli. Mesela ben 22 metre uzaktayım mahallenin başında olduğum için %99 olarak hız alabiliyorum.

Aklıma yazdım hocam. Peki altyapı sorgulama sitelerindeki hızlar mı gelir yoksa modemdeki mi?
Altyapı sitesindeki hızlar gelir. O siteler VDSL ile alabileceğin hızı söyler. Sen şu an ADSL üzerinden hizmet alıyorsun ve modeme ADSL ile o kadar hız gidebiliyor.

VDSL uyumlu bir modemin yoksa VDSL kullanamazsın onu da belirteyim.

TurkNet'ten sorgula belki kendi altyapıları vardır. Varsa TurkNet'e geçebilirsin.

Hocam galiba altyapıları yok ama 75Mbps diyor.

Uzaklık önemli. Mesela ben 22 metre uzaktayım mahallenin başında olduğum için %99 olarak hız alabiliyorum.
1606486779107.png

Altyapı sitesindeki hızlar gelir. O siteler VDSL ile alabileceğin hızı söyler. Sen şu an ADSL üzerinden hizmet alıyorsun ve modeme ADSL ile o kadar hız gidebiliyor.

VDSL uyumlu bir modemin yoksa VDSL kullanamazsın onu da belirteyim.
Hocam modemin VDSL2 destekliyor.Ben TürkTelekomda ADSL kullanıyorum.Tavsiyeniz hangi firma hocam?

Yeni konular

Geri
Yukarı