Yeni işlemci aldıktan sonra bilgisayar yavaşladı

Schwanzy

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, ben yeni işlemci aldım. Önceki işlemcimin birkaç model üstü. Fakat taktıktan sonra aşırı yavaş olduğunu anladım. Google'a bile zor giriyorum. Sizce ne yapmam gerekir? Ve bazen de ekran kapanıp tekrar geliyor. PC kapanmıyor ama.

Anakart:
N-alvorix-RS880-uatx.

Eski işlemci: AMD Athlon II X3 460 3.40GHz
Yeni işlemci: AMD Phenom II X3 720 2.80 GHz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Güç kaynağı yetersiz geliyor olabilir. Yada işlemci ısınıyor olabilir.
OCCT ile bir teste sokun:

Sıcaklıkları kontrol ettiniz mi?

BİOS pilini söküp taktınız mı ? Genellikle bir parça değişince bios pilinden de sıkıntı çıkabiliyor ne kadar doğru ne kadar yanlış bilmem , duyduğumu söylüyorum.

Merhaba arkadaşlar, ben yeni işlemci aldım. Önceki işlemcimin birkaç model üstü. Fakat taktıktan sonra aşırı yavaş olduğunu anladım. Google'a bile zor giriyorum. Sizce ne yapmam gerekir? Ve bazen de ekran kapanıp tekrar geliyor. PC kapanmıyor ama.

Anakart:
N-alvorix-RS880-uatx.

Eski işlemcin daha iyi diye biliyorum.
Ama bu kadar yavaşlama normal değil. Masaüstü mü laptop mu?

Anakart:
N-alvorix-RS880-uatx.

Merhaba öncelikle hayırlı olsun yeni işlemcin kaliteli bir macunla güzelce macunla bence veya fan tam oturmadıysa oturt. Beyaz macun kullandıysan temizle gri ve iletkenliği +4.0 olan bir macun kullan bende de aynı durum yaşanmıştı format atarken resetliyordu falan yeni işlemciyle macun ve fan sorunuymuş ısınırsa sorun yaşarsın marka fark etmeksizin. İster AMD ister Intel 80 derecede stabil performans vermez. Eski işlemcine O.C uyguladıysan BIOS pilini çıkartıp 10dk sonra tak bu işlemci yaparken tüm kabloları sök olmazsa yazarsın tekrar diğer arkadaşların dediklerini de yap :)

Biliyorum ama işlemci değiştikten sonra farklı mimari olduğu için format gerekir.
format attım hocam ama değişen bişey olmadı
Güç kaynağı yetersiz geliyor olabilir. Yada işlemci ısınıyor olabilir.
OCCT ile bir teste sokun:
Denedim max 50 derece işlemci hocam
Eski işlemcin daha iyi diye biliyorum.
Ama bu kadar yavaşlama normal değil. Masaüstü mü laptop mu?
Masaüstü
Merhaba öncelikle hayırlı olsun yeni işlemcin kaliteli bir macunla güzelce macunla bence veya fan tam oturmadıysa oturt. Beyaz macun kullandıysan temizle gri ve iletkenliği +4.0 olan bir macun kullan bende de aynı durum yaşanmıştı format atarken resetliyordu falan yeni işlemciyle macun ve fan sorunuymuş ısınırsa sorun yaşarsın marka fark etmeksizin. İster AMD ister Intel 80 derecede stabil performans vermez. Eski işlemcine O.C uyguladıysan BIOS pilini çıkartıp 10dk sonra tak bu işlemci yaparken tüm kabloları sök olmazsa yazarsın tekrar diğer arkadaşların dediklerini de yap :)
Hocam 50 derece şuan işlemci

Artı -1 Eksi

Yeni konular

Geri
Yukarı