Yeni ISS önerisi

• Konuyu başlatan SkyFi
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 13
  • Görüntüleme 724

Sizce Hangisi?

• Turkcell Superonline

Oy: 8 23,5%
  • Vodafone

Oy: 0 0,0%
  • Kablonet

Oy: 1 2,9%
  • Turknet

Oy: 19 55,9%
  • Millenicom

Oy: 0 0,0%
  • Netspeed

Oy: 3 8,8%
  • Türk Telekom (Fiber)

Oy: 3 8,8%

• Oy verenlerin toplamı
    34

SkyFi

Hectopat
Merhaba. Uzun süredir Türk Telekom kullanıyorum ve taahhüdün bitmesine çok olduğu için yeni internete geçmeyi düşünüyorum. Çünkü fiyatlar yüksek ve nedense hızımda acayip fazla düşmeler olmaya başladı. (normalde olmazdı.) Önerileriniz neler ve neden? (altyapımda Superonline(fiber), Türk Telekom(VDSL. Fiber gelir mi bilmem.) Ve Kablonet var.)

Son düzenleme:
2 senedir TurkNet kullanıyorum su zamana kadar Max 2 kez kesilmistir altyapi destekledigi surece cok iyi internet alirsin. 99tlye 100mbps/8mbps aliyorum

2 senedir TurkNet kullanıyorum su zamana kadar Max 2 kez kesilmistir altyapi destekledigi surece cok iyi internet alirsin. 99TL'ye 100mbps/8mbps aliyorum.

Merhaba, duyduğum kadarıyla Türk Telekom fiber alt yapısıyla çalışıyorlar. Turkcell fiber altyapısı ile çalışır mı? Şu an sadece Türk Telekom olarak VDSL alt yapısı var.

Merhaba, duyduğum kadarıyla Türk Telekom fiber alt yapısıyla çalışıyorlar. Turkcell fiber altyapısı ile çalışır mı? Şu an sadece Türk Telekom olarak VDSL alt yapısı var.

VAE denen bir sistemi var diye biliyorum bizde de altyapi VDSL2ydi sanirim VAE'ye gecis yapinca Türk Telekom'un altyapisindan TurkNet'ten hizmet aliyorsun. Belirli bir ucret karsligi 35 ustu download hizini alabiliyorsun. Yani şoyle oluyor senin alt yapin 75 destekliyor TurkNet 35Mbps'e download 5Mbps uploada 85TL istiyor 10 TL daha veriyorsun 100Mbps'e kadar alabiliyorsun.

Eger sitesinde adresinizi girdiginizde gosteriyorsa tahmini hizinizi calisir.

Superonline Fiber varsa kesinlikle Superonline veya Superonline Fiber kullanan diğer servis sağlayıcılar (Millenicom, Vodafone vb.) önerim. Öncelikle Superonline'ın paketlerine bir bakın. Diğer örnek verdiğim sağlayıcılara da bakın. Hangisi bütçenize uygunsa karar verin.

VAE denen bir sistemi var diye biliyorum bizde de altyapi VDSL2ydi sanirim VAE'ye gecis yapinca Türk Telekom'un altyapisindan TurkNet'ten hizmet aliyorsun. Belirli bir ucret karsligi 35 ustu download hizini alabiliyorsun. Yani şoyle oluyor senin alt yapin 75 destekliyor TurkNet 35Mbps'e download 5Mbps uploada 85TL istiyor 10 TL daha veriyorsun 100Mbps'e kadar alabiliyorsun.

Eger sitesinde adresinizi girdiginizde gosteriyorsa tahmini hizinizi calisir.

Turkcell fiber altyapısında öyle bir durum var mı?
Superonline fiber varsa kesinlikle Superonline veya Superonline fiber kullanan diğer servis sağlayıcılar (Millenicom, Vodafone vb.) Önerim. Öncelikle Superonline'ın paketlerine bir bakın. Diğer örnek verdiğim sağlayıcılara da bakın. Hangisi bütçenize uygunsa karar verin.

Superonline geçmeyi düşünüyorum şu an ama TurkNet ve Superonline arasında kaldım.

Merhaba. Uzun süredir Türk Telekom kullanıyorum ve taahhüdün bitmesine çok olduğu için yeni internete geçmeyi düşünüyorum. Çünkü fiyatlar yüksek ve nedense hızımda acayip fazla düşmeler olmaya başladı. (normalde olmazdı.) Önerileriniz neler ve neden? (altyapımda Superonline(fiber), Türk Telekom(VDSL. Fiber gelir mi bilmem.) Ve Kablonet var.)
Süperonline fena değil ama onun yerine netspeed yada türknet'e geçmeniz daha doğru olur.

Son düzenleme:
Superonline geçmeyi düşünüyorum şu an ama TurkNet ve Superonline arasında kaldım.
TürkTelekom fiber yok anladığım kadarıyla. O yüzden 85mbps alırsın yüksek ihtimal (Fiyat 100TL.). Superonline Fiber de fiyatlara da bak. Hangisi bütçene uygunsa karar ver lakin altyapın fiber gibi bir nimet iken kullanmamak ayıp olur. TürkNet'in avantajı taahhüt yok. Bunu da göz önünde bulundur.

Turkcell fiber altyapısında öyle bir durum var mı?

TurkNet'in altyapi sorgulama sitesinden bak destekliyorsa ve istedigin hizi vaat ediyorsa gec TurkNet'e dusunme bile.

Eğer Turkcell Superonline Online fiber varsa mutlaka Turkcell kullan unutmamak lazım issler en iyi hızı kendi altyapılarında verirler TurkNet'e geçersen adamakıllı destek bile yok ve sık sık internet kesiliyor bence en yüksek ve kesintisiz interneti Turkcell Superonline verecektir.

Yeni konular

Geri
Yukarı