Yeni Jenerasyon İçin Ekran Kartı ve İşlemci Tavsiyesi

İbrahim DURAN

Hectopat
Merhaba arkadaşlar ben yeni jenerasyon oyunlar için bilgisayarımı geliştirmek istiyorum. Bilgisayarımın şu anki hali aşağıdaki gibi.

Ekran Kartı: AMD Radeon HD 4850, 1GB, 256bit
İşlemci: Intel Core i3 2100 3.10GHz 4 Çekirdek
Anakart: Gigabyte H61M-D2-B3
RAM: 4GB DDR3 Kingston
Güç Kaynağı: Tam olarak hatırlamıyorum ama sanırım 500 Watt'lık bir güç kaynağıydı.

Ekran kartı ve işlemciyi değiştirmek istiyorum fakat işlemci şimdilik idare ediyor bu yüzden ilk önceliğim ekran kartı. Yeni jenerasyon (GTA5, Saints Row IV vb.) oyunları en yüksek ayarlarda oynamam için sizce HD 6850 ekran kartı yeterli midir? Bir de işlemci tavsiyesinde bulunursanız çok iyi olur. Ayrıca tavsiyelerinizin yanında yeni bir güç kaynağı almam gerekir mi onu da yazarsanız iyi olur.

İşlemcinizin modelini yükseltmeye gerek yok, amaç oyunları yüksek ayarlarda oynamak ise.
HD 6850 ekran kartı kullanıyorum şuan ve şuan piyasada olan oyunları Anti veya Anistopik veya MSAA gibi ayarları yükseltmedikçe veya açmadıkça HD çözünürlük ve High ayarlarda oynayabiliyorsun.

7000 serisi varken neden 6000 serisi alasın ki ? En azından 7850 almanı tavsiye ederim, yeni çıkacak oyunlar için.
Güç kaynağı yeterli gelecektir.

pLague hesabınız ile bu hesabınız birleştirilmiştir. Zaten hesabınız varken neden yeni bir hesap açtınız ?

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı