Yeni kararla derslere girmezsek sınıfta kalır mıyız?

Aynen 40 kişilik sınıfın 12 kişisi derse giriyor hocam. Sınıfta bıraksın MEB sonra mezun veremesin sonra sistem kilit olmaz öyle mezun vermek şart.
Hocam ben mesleki okulda okuyorum. İnan 35 kişilik sınıfız en fazla 20-25 kişi giriyor girmiyor, e o geriye kalan 10 kişi? Derslere girmiyorlar eğitimini almıyorlar. Mezun olduktan sonra o 10 kişi daha okuduğu mesleğin ne olduğunu bilmeyecek. O zaman ne olacak? Boşuna iş yeri açma belgesi vb. alacaklar stajyer olarak işte çalıştığı zamanda direkt kovulacak.

Sadece 1. dönem notları ve sözlüleri geçerli olmayacak mı eğer dilekçe verirsek? 1. dönem notlarıyla kalmıyorsan derslere giremedin diye de kalmazsın bence.

Hocam ben mesleki okulda okuyorum. İnan 35 kişilik sınıfız en fazla 20-25 kişi giriyor girmiyor, e o geriye kalan 10 kişi? Derslere girmiyorlar eğitimini almıyorlar. Mezun olduktan sonra o 10 kişi daha okuduğu mesleğin ne olduğunu bilmeyecek. O zaman ne olacak? Boşuna iş yeri açma belgesi vb. alacaklar stajyer olarak işte çalıştığı zamanda direkt kovulacak.
Bende uçak bakım meslek lisesi okuyorum benim arkadaşlarımın da bazıları giremiyor keyiflerinden mi? Hayır tabii ki mevsimsel çalışan var, elinde çoğu zaman imkan olmayanlar var bunlar teknisyen diploması alacak fakat niteliksiz eleman olacaklar bu gerçeği değiştirmiyor olması çok üzücü. Fakat mezun vermek zorunda yoksa biriken öğrenciler artacak sonuç iyi olmayabilir gene de Bakanlar düşünsün bunu ben değil.

Geri
Yukarı