Yeni kasada çoklu fan için fan çoklayıcı

Langbeth

Kilopat
Daha fazla  
Merhbalar,

Tek fanlı kasa ile topladığım bilgisayarıma 4 fanlı yeni kasa aldım. Ancak Anakartımda yalnızca 1 için giriş var sanırım ( emin değilim ama System Fan yazan port 1 adet) yeni kasamın içinden çıkan yönergede bu tür bir durumda molex fan çoklayıcı aparat kullanmam söyleniyor.

Kasam: Dark Diamond PRO Mesh 4x12cm FRGB Fan
Anakartım: Gigabyte A320M S2H GIGABYTE A320M S2H 3200MHz(OC) DDR4 Soket AM4 M.2 HDMI DVI VGA mATX Anakart| ITOPYA.COM
Power'ım 600W

Benimle bu donanımıma uygun gerekli çoklayıcı aparatın linkini paylaşabilir misiniz? (Aparat 4'ten fazla fan için olursa 6-8 adet gibi daha iyi olur)

Sizlerin bu konuya hakim olduğunuzu gördüğüm için özellikle etiketliyorum @Yunusemre0101 @YomyTerror @Fullmotion @105993 @Pikachu.34 @er36po

Teşekkürler

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu fan çoklayıcı'sına 10 adet 4 pinli fan bağlayabilir, sistem üzerinden devir kontrolu sağlayabilirsiniz. Fanlarınız 3 pinliyse fan kontrolü yapamazsınız, fanlar süreklü yüksek devirde çalışacaklar. 3 pinli fanları 2-3 kademeli kontrol etmek için de bu 8 adet fan çoklayıcıyı alabilirsiniz.

Bu fan çoklayıcı'sına 10 adet 4 pinli fan bağlayabilir, sistem üzerinden devir kontrolu sağlayabilirsiniz. Fanlarınız 3 pinliyse fan kontrolü yapamazsınız, fanlar süreklü yüksek devirde çalışacaklar. 3 pinli fanları 2-3 kademeli kontrol etmek için de bu 8 adet fan çoklayıcıyı alabilirsiniz.
3 pinli ve 4 pinli ile uyumlu fan kontrolü sağlayan model var mı?
Bu ürün hakkında ne düşünüyorsunuz? Uyar mı? Alfais 4337 10 Port Fan Power Ide Switch Pwm Çoklayıcı Fiyatı, Yorumları - TRENDYOL

Kasanda 1 adet PWM fan olması lazım yani 4 pin. Diğerleri 3 pin olsada farketmez 1 tanesini ayarladığında diğerleride aynı devirde dönecektir. Zaten 4 pin PWM çoklayıcılara 3 pinde takılabiliyor. Yani kasa içi 3 veya 4 pin karışık olsa bile PWM fan çoklayıcıları kullanabilirsin. Sadece 3 pin ise arkadaşın önerdiği 8 li 3 pin çoklayıcı senin için daha uygun.

Kasanda 1 adet PWM fan olması lazım yani 4 pin. Diğerleri 3 pin olsada farketmez 1 tanesini ayarladığında diğerleride aynı devirde dönecektir. Zaten 4 pin PWM çoklayıcılara 3 pinde takılabiliyor. Yani kasa içi 3 veya 4 pin karışık olsa bile PWM fan çoklayıcıları kullanabilirsin. Sadece 3 pin ise arkadaşın önerdiği 8 li 3 pin çoklayıcı senin için daha uygun.
Benim paylaştığım ürün 2 tipe de uygun ama değil mi? Her türlü uyacaksa o fiyat farkı önemli değil benim için.

@Langbeth linkini verdiğimin yan sanayısı o. Ama işlevsel olarak aynı.
Evet, bu çoklayıcılara 3 pinli fan da takabilirsiniz ancak kontrol edemezsiniz. Yani 3 pinli fanlarınız sabit, olabilecek en yüksek devirde çalışacaklarıdır.
Fanların 2 pini GND + faz, 3. pin devir göstergesi, 4. pin de devir kontrolü içindir.

@Langbeth linkini verdiğimin yan sanayısı o. Ama işlevsel olarak aynı.
Evet, bu çoklayıcılara 3 pinli fan da takabilirsiniz ancak kontrol edemezsiniz. Yani 3 pinli fanlarınız sabit, olabilecek en yüksek devirde çalışacaklarıdır.
Fanların 2 pini GND + faz, 3. pin devir göstergesi, 4. pin de devir kontrolü içindir.
Teşekkürler hocam

Yeni konular

Geri
Yukarı