Yeni kasada eski monitör kullanma

umutpalamut

Decapat
Daha fazla  
Bugün itibarıyla yeni bir hazır sistem aldım fakat bütçem yetmediği için monitör alamadım. Evimde eski bir monitör olduğu için monitör alma gereği duymadım 1 ay gibi süreçte eski monitörümü kullanıp yenisini de daha sonra alacağım fakat bazı yerlere baktığımda yeni kasalarda eski monitörün çalışmadığı söylendi. Böyle bir şey mümkün mü, yeni bir monitör almam gerekli mi?

Eski monitörünüz VGA giriş ve çıkşlı ise VGA'yı HDMI'ya dönüştüren aparattan almanız yeter ekran kartınız yeni kartlardan ise. Çalışmıyıcağını sanmıyorum bende yeni nesil bir laptopta eski bir monitör kullanıyorum ve işimi grüyor hiçbir sorun yaşamadım VGA to HDMI aparatı işinisi görür monitör eskiyse.

Bugün itibarıyla yeni bir hazır sistem aldım fakat bütçem yetmediği için monitör alamadım. Evimde eski bir monitör olduğu için monitör alma gereği duymadım 1 ay gibi süreçte eski monitörümü kullanıp yenisini de daha sonra alacağım fakat bazı yerlere baktığımda yeni kasalarda eski monitörün çalışmadığı söylendi. Böyle bir şey mümkün mü, yeni bir monitör almam gerekli mi?
Yeni ekran kartlarında VGA çıkışı bulunmaz, HDMI ve Diaplayport bulunur. Eski monitörlerde de sadece VGA çıkışı bulunur, Alırsın. VGA to HDMI, fiyatıda çok pahalı değil, kabloyu dönüştürerek görüntü alabilirsin, ama ekran kartı ve monitör modelini belirtirsen iyi olur.

Girişler uyumluysa bi sıkıntı olmaz uyumlu değilsede adaptör ile halledersin ama çok eskiyse bi ayar yapman şart

Hocam, kullanılmaz diye bir kural yok. Uygun girişi yoksa, dönüştürücüyle kullanabilirsiniz. Hayırlı olsun.

Hdmi to Vga Kablo Çevirici Dönüştürücü Görüntü Altın Uçlu-FULL HD Fiyatları ve Özellikleri Bunu kullanmanı öneririm ( eğer monitöründe hdmi portu yoksa)

Geri
Yukarı