Yeni KIA Sportage hakkında ne düşünüyorsunuz?

Genelde spor modunda ilk 1000 km yakıt tüketimi ortalaması 7.7 litre. Daha hafif ve bir alt sınıf olan T-Roc'a göre daha az tüketim var. Toplamda 2 tonluk 4x4 benzinli SUV için gayet iyi bir tüketim bence, dikkatli kullanılsa eco modda 7.2 litre civarına düşer.

sportage tüketim.jpg

Genelde spor modunda ilk 1000 km yakıt tüketimi ortalaması 7.7 litre. Daha hafif ve bir alt sınıf olan T-Roc'a göre daha az tüketim var. Toplamda 2 tonluk 4x4 benzinli SUV için gayet iyi bir tüketim bence, dikkatli kullanılsa eco modda 7.2 litre civarına düşer.

Eki Görüntüle 1605517
Tüketim gayet iyi sayılır anlattığınıza göre,150PS'lik versiyon mu bu 230'luk mu?Bu arada KIA araçları son 10 yılda çok gelişme kat etti.

@pesimist34 150 beygirlik versiyon bu, KIA aynı motoru Hyundai'den biraz daha güçsüz kullanıyor ama yakıt tüketimi ve emisyon konusunda çok daha iyi çıkarıyor. Şanzıman ayarlarından mı bilmiyorum performansta o kadar da geride kalmıyor, bu ağırlıktaki bir araç için hızlanmalar gayet yeterli düzeyde. Bugünkü 4 kişi ve yüklerle birlikte 340 kilometrelik gezi rotasından sonraki durumda ortalama tüketim 7.3 litreye düştü. Yine dikkat edilmeden yapılan kullanımda böyle, araba özellikle yavaş ama duraksamanın pek olmadığı yolda 6 litreye kadar düşüyor. Ağırlığına ve sürüklenme katsayısına göre yakıt tüketimi gerçekten çok iyi.

Yeni konular

Geri
Yukarı