Çözüldü Yeni kulaklık alma sonrası ses biçimini değiştirmek

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Fenerbahçelii

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Yeni kulaklık aldım bunu DVD'ye çeksem ne olur, sıkıntı olur mu, ses artar mı? Bir de diğer taraftaki geliştirmelerin hangilerini açmalıyım? Şimdiden teşekkür ederim.

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    37,4 KB · Görüntüleme: 35
  • 2.png
    2.png
    44,7 KB · Görüntüleme: 50
Çözüm
48000 Hz olan daha kaliteli ses verir, bunu fark etmeniz biraz zor olabilir tabi. Kimileri fark olmadığını söyler, kimileri bariz fark var diyebilir. Kesin olan teoride daha kaliteli olduğudur. Kulaklığınızın programı varsa geliştirmeleri oradan ayarlamanız daha iyi olur. Eğer yoksa Basları arttır tahmin edebileceğiniz gibi basları daha yüksek verir. Ekolayzır yapıp bas frekanslarını yükseltmişsiniz gibi düşünün. Sanal saran ses 5.1/7.1 gibi sanal bir etki oluşturmaya yönelik sanırım. Bu özelliği test etmek için "7.1 surround sound test" adında bir video açın. Kapalı ve açık konumda videodaki sesleri dinleyin. Farkı gözlemleyebilirseniz duruma göre açıp kullanın. Oda düzeltme biraz karmaşık ve kulaklıklar için pek önemli olmadığını düşünüyorum. Room Corrrection yazarak araştırabilirsiniz. Ses Yüksekliği Eşitleme seçeneği ses çıkışını yükseltir. Normalde amacı sesleri dengeli duymanızı sağlamak olsa da bunu sesi yükselterek yaptığını söyleyebiliriz. Eksik bir kısım varsa affola.
48000 Hz olan daha kaliteli ses verir, bunu fark etmeniz biraz zor olabilir tabi. Kimileri fark olmadığını söyler, kimileri bariz fark var diyebilir. Kesin olan teoride daha kaliteli olduğudur. Kulaklığınızın programı varsa geliştirmeleri oradan ayarlamanız daha iyi olur. Eğer yoksa Basları arttır tahmin edebileceğiniz gibi basları daha yüksek verir. Ekolayzır yapıp bas frekanslarını yükseltmişsiniz gibi düşünün. Sanal saran ses 5.1/7.1 gibi sanal bir etki oluşturmaya yönelik sanırım. Bu özelliği test etmek için "7.1 surround sound test" adında bir video açın. Kapalı ve açık konumda videodaki sesleri dinleyin. Farkı gözlemleyebilirseniz duruma göre açıp kullanın. Oda düzeltme biraz karmaşık ve kulaklıklar için pek önemli olmadığını düşünüyorum. Room Corrrection yazarak araştırabilirsiniz. Ses Yüksekliği Eşitleme seçeneği ses çıkışını yükseltir. Normalde amacı sesleri dengeli duymanızı sağlamak olsa da bunu sesi yükselterek yaptığını söyleyebiliriz. Eksik bir kısım varsa affola.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
48000 Hz olan daha kaliteli ses verir, bunu fark etmeniz biraz zor olabilir tabii. Kimileri fark olmadığını söyler, kimileri bariz fark var diyebilir. Kesin olan teoride daha kaliteli olduğudur. Kulaklığınızın programı varsa geliştirmeleri oradan ayarlamanız daha iyi olur. Eğer yoksa basları arttır tahmin edebileceğiniz gibi basları daha yüksek verir. Ekolayzır yapıp bas frekanslarını yükseltmişsiniz gibi düşünün. Sanal saran ses 5.1/7.1 gibi sanal bir etki oluşturmaya yönelik sanırım. Bu özelliği test etmek için "7.1 Surround sound test" adında bir video açın. Kapalı ve açık konumda videodaki sesleri dinleyin. Farkı gözlemleyebilirseniz duruma göre açıp kullanın. Oda düzeltme biraz karmaşık ve kulaklıklar için pek önemli olmadığını düşünüyorum. Room corrrection yazarak araştırabilirsiniz. Ses yüksekliği eşitleme seçeneği ses çıkışını yükseltir. Normalde amacı sesleri dengeli duymanızı sağlamak olsa da bunu sesi yükselterek yaptığını söyleyebiliriz. Eksik bir kısım varsa affola.

Ses yüksekliği eşitliğini açmalı mıyım sizce ve YouTube neden 7.1 surrounda sounda test yazayım onu anlamadım bu arada teşekkür ederim hocam.

Hocam kapalı ve açık konumda test edin, fark görebilirseniz açın. Sanal surround ise normalde sağ ve sol şeklinde iki tane olan ses çıkışlarını sanal olarak çoğaltmaya yöneliktir. Örnek:
71.png
Benim kulaklığın uygulamasında böyle bir seçenek var. Bunu ayarlayıp oyuna girdiğimde atıyorum sağ taraftan gelen rakibin sağ önden mi veya arkadan mı geldiğini anlayabiliyorum. Kapalı konumda bu biraz daha zor geliyor. Tabi gerçek 7.1 hissini vermiyor kesinlikle ama hiç yoktan iyidir. Kısaca kulaklık 2 sürücüden 6/8(5.1/7.1) kanal ses vermeye çalışır. Bu yüzden test edin demiştim. Kimisi gereksiz buluyor, kimisi satış politikası olarak görüyor. Ben ise hiç yoktan iyidir diyorum.

Hocam kapalı ve açık konumda test edin, fark görebilirseniz açın. Sanal Surround ise normalde sağ ve sol şeklinde iki tane olan ses çıkışlarını sanal olarak çoğaltmaya yöneliktir. Örnek:
Eki Görüntüle 1073324
Benim kulaklığın uygulamasında böyle bir seçenek var. Bunu ayarlayıp oyuna girdiğimde atıyorum sağ taraftan gelen rakibin sağ önden mi veya arkadan mı geldiğini anlayabiliyorum. Kapalı konumda bu biraz daha zor geliyor. Tabi gerçek 7.1 hissini vermiyor kesinlikle ama hiç yoktan iyidir. Kısaca kulaklık 2 sürücüden 6/8(5.1/7.1) kanal ses vermeye çalışır. Bu yüzden test edin demiştim. Kimisi gereksiz buluyor, kimisi satış politikası olarak görüyor. Ben ise hiç yoktan iyidir diyorum.

Peki hocam son sorum fotodaki hoparlör da mikrofon yazıyor bune hoparlör de mikrofon ne alaka açıyımı.

Dosya Ekleri

• unknown.png
    unknown.png
    18,2 KB · Görüntüleme: 28
USB kulaklık olduğu için mikrofon ayarını da hoparlör başlığı altında vermiş. Windows 7 kullandığınız için de olabilir tabi. Mikrofon kullanıyorsanız açıp düzeyini ayarlayabilirsiniz. Sürücüsü var mı diye baktım ama yok, tak çalıştır model. Hayırlı olsun, iyi günlerde kullanın.

USB kulaklık olduğu için mikrofon ayarını da hoparlör başlığı altında vermiş. Windows 7 kullandığınız için de olabilir tabii. Mikrofon kullanıyorsanız açıp düzeyini ayarlayabilirsiniz. Sürücüsü var mı diye baktım ama yok, tak çalıştır model. Hayırlı olsun, iyi günlerde kullanın.

Teşekkür ederim hocam çözüm olarak işaretliyorum da iyi günler çok sağ olun tekrar <3

Geri
Yukarı