Yeni kurulan sistemde otomatik etkinleşen Windows

KadirU02

Femtopat
Daha fazla  
Herkese merhaba.
Yeni topladığım sistemde Windows otomatik etkinleşti. Bütün parçaları yeni aldım kutularını kontrol ederek açtım daha önce kullanılmış parçalar değildi. 2.el anakartlarda benzer şeyler olabiliyormuş fakat parçalar yeni olmasına rağmen Windows dijital bir lisans ile etkinleştirildi olarak gözüküyor. Alakası var mı bilmiyorum ama sadece sistem yüklerken disk bölümlemede hata yaptığım için 2 kere sistem yükledim. Microsoft sitesinden Windows'u indirip Rufus ile USB belleğe yazdırıp öyle kurulum yaptım komut istemi üzerinden lisansı kontrol ettiğimde ise Retail lisans olarak gözükmekte. Neden böyle bir şey olmuş olabilir.

Sistem.
Gigabyte B450M DS3h anakart.
AMD Ryzen5 2600X.
NVIDIA GeForce GTX1650SUper.
Corsair vegance LPX 16 GB 3200MHz RAM.
SanDisk Ultra 3D SSD.

İşletim sistemi: Windows 10 Pro.

Arkadaşım sıfır olarak bir anakart almıştı, yanlış hatırlamıyorsam Tomahawk B450, o anakartın da kutusunda olması gereken bazı vidalar yoktu. İade gelen bir anakartmış, sonradan öğrendik. Öyle bir şey olabilir.

Microsoft hesabıyla oturum açmadım. Anakart daha önce satılmış tekrar iade olarak gelmiş bir ürün gibi de durmuyordu çünkü kutuyu açarken dikkat ettim koruyucu bantları ve diğer ekipmanları hala paketindeydi. Diğer parçalar da aynı şekildeydi ama nasıl olduysa Windows kendini lisanslamış.

Microsoft hesabıyla oturum açmadım. Anakart daha önce satılmış tekrar iade olarak gelmiş bir ürün gibi de durmuyordu çünkü kutuyu açarken dikkat ettim koruyucu bantları ve diğer ekipmanları hala paketindeydi. Diğer parçalar da aynı şekildeydi ama nasıl olduysa Windows kendini lisanslamış.
Windows'u nereden indirdiniz?

Microsoft sitesinden indirip Rufus ile USB belleğe yazdırdım. Daha önce de aynısını yaptım fakat onda böyle bir şey olmadı.

Geri
Yukarı