Çözüldü Yeni kurulan TurkNet Fiber 100'de düşük hız

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

BloodCatters

Decapat
Herkese merhabalar,
Yeni TurkNet fiber 100 paketini aldım modem kurdular bugün ve internet geldi 1 saat önce fakat 10-11 Mbps civarı sabitliyor download. Upload da 2 civarı. Sebebini bilen var mıdır? Yeni açıldı diye mi, geçiyor mu sonradan diye düşündüm ama mantıksız geldi. Aradığımda olabilir başta falan dediler de söylemek için söylendi hissini aldım.
Evde iki tane bilgisayar var, ikisi ile de 2.4 ve 5 GHz bantlarını ve kablolu denedim. Fiks 10-11 Mbps alıyorum (görsele kullandığım iki siteyi ekledim). Tecrübe eden ve paylaşabilecek varsa çok memnun olurum. Şimdiden teşekkür ederim.

1.JPG

2.JPG

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
TurkNet ADSL olarak hattını açmış olabilir destek kaydı bırakın 100 Mbit fiber paketi kullandığını ancak 10 16 arası geldiğini söyle.

Öyle bir şey olabilir mi ya kablolar falan farklı, olduysahiç hoş değil :D

TurkNet'e hız testi ile birlikte arıza kaydı aç. Büyük ihtimalle kurulumu yapan arkadaş yanlış bir şey yaptı.

Öyle yapacağım gibi, adama da dedim 100 Mbps diyorlar ama kaç alırım diye 60-90 alırsın diyordu djlskdfjf :D
evet bayağı bir telefon görüşmesi ve mesajdan sonra bugün Telekom'dan aradılar ve sorunu tekrar ettiğimde "sizin internet bizde zaten 10Mbps gözüküyor" dediler. TurkNet'e olanları anlattım ve eve geldiğimde rutin olarak yaptığım hız testini yaptım. Çok umutlu olmasam da ekteki sonucu görünce evde bağırıp çağırmaya başladım :D artık Steam'de 11 mb/s hız ile indiriyorum :D

Dosya Ekleri

• 3.JPG
    3.JPG
    50,5 KB · Görüntüleme: 43
Dostum senin alt yapın fiber desteklediğine emin misin sen benimle neredeyse aynı değerleri alıyorsun. Ben 12 Mbps kullanıyorum, 10 ancak alıyorum, o da zaten saniyede 1 MB ile download yapıyor.

Modemi resetle bakalım düzelicek mi?
yok ya durum aynı
Dostum senin alt yapın fiber desteklediğine emin misin sen benimle neredeyse aynı değerleri alıyorsun. Ben 12 Mbps kullanıyorum, 10 ancak alıyorum, o da zaten saniyede 1 MB ile download yapıyor.
eminim eminim 100mbps destekleyen fiber altyapı var yaşadığım yerde. Birkaç siteden adresimi girip kontrol de ettim hepsinde aynı.

TurkNet ADSL olarak hattını açmış olabilir destek kaydı bırakın 100 Mbit fiber paketi kullandığını ancak 10 16 arası geldiğini söyle.

Öyle bir şey olabilir mi ya kablolar falan farklı, olduysahiç hoş değil :D

TurkNet'e hız testi ile birlikte arıza kaydı aç. Büyük ihtimalle kurulumu yapan arkadaş yanlış bir şey yaptı.

Öyle yapacağım gibi, adama da dedim 100 Mbps diyorlar ama kaç alırım diye 60-90 alırsın diyordu djlskdfjf :D
evet bayağı bir telefon görüşmesi ve mesajdan sonra bugün Telekom'dan aradılar ve sorunu tekrar ettiğimde "sizin internet bizde zaten 10Mbps gözüküyor" dediler. TurkNet'e olanları anlattım ve eve geldiğimde rutin olarak yaptığım hız testini yaptım. Çok umutlu olmasam da ekteki sonucu görünce evde bağırıp çağırmaya başladım :D artık Steam'de 11 mb/s hız ile indiriyorum :D

Dosya Ekleri

• 4.JPG
    4.JPG
    38,5 KB · Görüntüleme: 43
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Geri
Yukarı