Yeni laptop aldıktan sonra yapılması gerekenler

DarkNight_

Hectopat
Arkadaşlar Lenovo Ideapad 3 modelini satın aldım, yapmam gereken herhangi bir şey var mı, pek bir bilgim yok bu konuda.
Bildirimler kısmında yanlış hatırlamıyorsam 'NVIDIA sürücüleri' tarzı bir şey yazıyordu, ben ona çalıştır dedim daha sonra NVIDIA Control paneli karşıma çıktı kur ve devam et dedim ve karşıma bu çıktı. Önemli bir şey mi bilmiyorum ne yapmam gerektiğini yazarsanız sevinirim.

Ekran Görüntüsü (1).png

2.sorum: NVIDIA'nın sitesinden ekran kartıma sürücü indirmem gerekli mi?

Son sorum ise arkadaşlar overclock yapmayı bilmiyorum fakat overclock yapmadan işlemcimin GHz hızını arttırabilir miyim?
İşlemcim: i5 10210U.
Ekran kartım: MX 130.
Bilmediğim başka bir şey daha varsa yazarsanız sevinirim.

Son düzenleme:
Arkadaşlar Lenovo Ideapad 3 modelini satın aldım, yapmam gereken herhangi bir şey var mı, pek bir bilgim yok bu konuda.
Bildirimler kısmında yanlış hatırlamıyorsam 'NVIDIA sürücüleri' tarzı bir şey yazıyordu, ben ona çalıştır dedim daha sonra NVIDIA Control paneli karşıma çıktı kur ve devam et dedim ve karşıma bu çıktı. Önemli bir şey mi bilmiyorum ne yapmam gerektiğini yazarsanız sevinirim.

Eki Görüntüle 586715
2.sorum: NVIDIA'nın sitesinden ekran kartıma sürücü indirmem gerekli mi?

Son sorum ise arkadaşlar overclock yapmayı bilmiyorum fakat overclock yapmadan işlemcimin GHz hızını arttırabilir miyim?
İşlemcim: i5 10210U.
Ekran kartım: MX 130.
Bilmediğim başka bir şey daha varsa yazarsanız sevinirim.
Geforce Experience kurup otomatik sürücü güncellemesi al.
Win rar yükle.

1. Soru: Bilgisayarınızın markasının destek sitesinden uygun Driver'ları indirmeniz gerekmektedir.
2. soru: NVIDIA GeForce Experience indirip yazılımınızı güncel tutunuz.
3. soru: İşlemciniz Turbo Boost destekliyor sıcaklıklar elverdiğince sistem kendi GHz'ini yükseltecektir sizin bir şey yapmanıza gerek yok.

Ekran kartı sürücünüz muhtemelen güncel değildir. Nvidia'nın sitesinden ekran kartı sürücünüzün son sürümünü indirip kurabilirsiniz.

Overclock yapamazsınız. İşlemcinizin temel frekansı 1.60 GHz ama Turbo Boost ile 4.20 GHZ'ye kadar ile çıkabiliyor. Bu aşamada sizin bir işlem yapmanıza gerek yok. Hızı, gerektiğinde kendiliğinden artacaktır.

Steam falan ne gerekiyorsa kur işte. Zaten zamanla bu lazım, kurmalıyım dersin. Örneğin Office, Adobe uygulamaları, Aida64/HWInfo/CrystalDiskMark gibi yazılımlar, Discord, GOM Player/VLC player gibi yazılımlar, Chrome/Opera gibi bir tarayıcı, kullanacaksan antivirüs, SSD kullanıyorsan yazılımı...
Lazım olduğunda kurarsın. Ben ağustos 2019'da sistemimi almama rağmen Photoshop kurmam 5 Kasım 2019'da olmuş.

Geri
Yukarı