Yeni laptop aldım sürekli şarjda mı bırakmalıyım?

son1c

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, dün laptop aldım oyun bilgisayarı değil. Unity 3D falan kullanacağım. Dün 2 kere pilini bitirip şarj ettim bugün yaptığım araştırmalara dayanarak laptopun prize takılıyken pilden değil bütün gücü oradan çektiğini okudum. Laptop modelim Lenovo S145-15API. Sizce bu kullanım doğru mu? Sadece bir yere gideceğim zaman veya laptopu başka bir yere taşıyacağım zaman prizden çıkarıyorum onun haricinde batarya 100 iken hep prize takılı. Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, dün laptop aldım oyun bilgisayarı değil. Unity 3D falan kullanacağım. Dün 2 kere pilini bitirip şarj ettim bugün yaptığım araştırmalara dayanarak laptopun prize takılıyken pilden değil bütün gücü oradan çektiğini okudum. Laptop modelim Lenovo S145-15API. Sizce bu kullanım doğru mu? Sadece bir yere gideceğim zaman veya laptopu başka bir yere taşıyacağım zaman prizden çıkarıyorum onun haricinde batarya 100 iken hep prize takılı. Yardımcı olursanız sevinirim.
Sıkıntı olmaz performans almak istiyorsan hızlı çalışsın diyorsan prizde sarjda takılı olmalı.

4 yıl boyunca prizden çekmedim hâlâ sağlığı %95'lerde. Prize takılı olunca sürekli sarj etmiyor. için rahat olsun.

Bence tamamen boşaltma bir makalede okumuştum tamamen boşaltırsan pilin ömrünü kısaltıyor. Laptop şarj edin uyarısı verene kadar boşalt sonra şarja tak.

Yeni dizüstüleri bilmiyorum ama eski dizüstülerde sarjda bırakınca yıllar sonra batarya çalışmıyor. Nereden biliyorum derseniz 3 dizüstü sayemde fişle çalışıyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı