Yeni Laptoptan Gelen Cızırtı Sesi

HDD okuma yazma sesine benziyor. İsterseniz HD Tune Pro ile HDD yi test edin ama bir sorun çıkacağını sanmıyorum. Mekanik disklerin bu türde ses çıkarmaları normaldir.

HDD Değil SSD Bulunmakta
Merhaba. Yeni bir Laptop aldım. Laptopumdan garip bir ses geliyor cızırtıya benzer. Sizce garantiye yollamalı mıyım?
Ses Kayıt
Yardımlarınız Bekliyorum.
@Recep Baltaş @Ali Güngör

Bilgisayarımın Özellikleri

P65 CREATOR 8RE-082TR
  • İşlemci: Intel® Core™ i7-8750H
  • İşletim Sistemi: W10 HOME
  • Ekran: 15.6" FHD (1920*1080), IPS-Level 60Hz 72%NTSC Thin Bezel, 100%sRGB
  • Chipset: Intel HM370
  • Ekran Kartı: GTX 1060,GDDR5 6GB
  • Hafıza: 16GB
  • Hafıza yuvası: 2 Slot
  • Maksimum Hafıza: Max 32GB
  • HDD 512B M.2 PCIe SSD
  • Ön Kamera: HD type (30fps@720p)
  • Klavye: "Backlight Keyboard (Single-Color, White)
  • Finger Print Touchpad"
  • Pil: 4cells , Li-Polymer, 82Whr
  • Güç Adaptörü: 150W adaptör
  • Boyutlar: 357.7 x 247.7 x 17.9 mm
  • Ağırlık: 1.88kg
Sorun Sürekli devam etmiyor ama başladığı zaman biraz rahatsız ediyor. Şehir dışında okuyorum ve servise göndermem sıkıntı. Sizce ne yapmalıyım ?

Son düzenleme:
Gelen ses mekanik değilse büyük ihtimal coil while sesidir. Teknik olarak herhangi bir sorun çıkartmaz ama garanti kapsamında teknik servise gönderebilirsiniz.

Servis Noktası A.Ş.
Gülbahar Mah. Uysal Sk. No:3C Mecidiyeköy - Şişli / İstanbul

Telefon +90 212 288 42 30
Faks +90 212 288 52 96
Eposta [email protected]

Gelen ses mekanik değilse büyük ihtimal coil while sesidir. Teknik olarak herhangi bir sorun çıkartmaz ama garanti kapsamında teknik servise gönderebilirsiniz.

Servis Noktası A.Ş.
Gülbahar Mah. Uysal Sk. No:3C Mecidiyeköy - Şişli / İstanbul

Telefon +90 212 288 42 30
Faks +90 212 288 52 96
Eposta [email protected]

Dediğiniz gibi Coil while galiba. Ses her zaman çıkmıyor. Genelde kulaklıkla kullanıyorum. Uzakta olduğum için sanırım yaza doğru garantiye gönderirim. Yorumunuz için teşekkür ederim.

Coil Whine benim eski laptopumda da oluyordu hiçbir sıkıntı çıkarmaz rahatınıza bakın ama hocamın da dediğini gibi servise gönderin ya da değişim talep edin.

Banada amcam asus marka laptop almıstı. Ondada aynısı vardı. Coil whine sesi evet. Eğer çok yeni aldıysan değişim bir dene. Görüş teknik servisle vs

Geri
Yukarı