Yeni laptopun SSD çalışma süresi 65 saat görünüyor

Alchnes

Centipat
Daha fazla  
Ürünü Vatan mağazasından 0 kapalı kutu olarak aldım. CrystalDiskInfo testinde sağlık durumu 100 fakat çalışma süresi 65 saat, çalıştırılma sayısı 25 okunan toplamı 586 GB, yazılan toplamı 623GB olarak gözüküyor. Laptopu dün aldım ve Max 15 16 saat kullanmışımdır. CS:GO, Valorant ,LoL ve güncellemeler dışında herhangi bir şey yüklemedim. Bu değerler normal mi?

Normaldir.

İçinde Windows kurulu geldiyse değerler tamamen normaldir. Bunun yüklenmesi, boşta beklemesi vs. süreleri açıklar. Üzerine kendi programları ve sponsor programları yüklemiş olabilirler. Hatta SSD sistem üreticisi tarafından test edilmiş de olabilir. Ayrıca Windows senin zannettiğinden çok daha fazla veriyi diske yazıyor. Sadece Windows kurulumu ve sürücüler dahil yapılan güncellemeler belki de 100GB üzeri götürmüştür. Arka planda da o sayı yavaş yavaş tırmanmaya devam eder.

Normaldir.

İçinde Windows kurulu geldiyse değerler tamamen normaldir. Bunun yüklenmesi, boşta beklemesi vs. süreleri açıklar. Üzerine kendi programları ve sponsor programları yüklemiş olabilirler. Hatta SSD sistem üreticisi tarafından test edilmiş de olabilir. Ayrıca Windows senin zannettiğinden çok daha fazla veriyi diske yazıyor. Sadece Windows kurulumu ve sürücüler dahil yapılan güncellemeler belki de 100GB üzeri götürmüştür. Arka planda da o sayı yavaş yavaş tırmanmaya devam eder.
Teşekkür ederim hocam

İade ürünü olabilir. Dışında çizik tarzı kusurlar yoksa ve performansı düzgünse bence kafaya takmaya gerek yok.
İadeye benzemiyor hocam sıkıntısı yok gibi

Ben laptop'u alalı 3 gün oluyor değerler şu şekilde.

Dosya Ekleri

• CrystalDiskInfo_20221202005222.png
    CrystalDiskInfo_20221202005222.png
    69,4 KB · Görüntüleme: 62

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı