Yeni mezun .net programcı nasıl iyi bir işe girebilir ?

Daha fazla  
Merhabalar
Web programlama için .Net Mvc ile uğraşmaktayım. Kendimi geliştirdigim konular
Genel programlama için algoritma kurma bilgisi vs.
.Net Mvc ve Entity Framework ile bir kaç proje geliştirmesi.
Şuanda araştırmakta oldugum Design pattern ve WCF, web API gibi konuları araştırmaktayım siz üstadların önerebileceği konular var mıdır ? (Örnek olarak X sektöründe a, b, c konuları daha fazla kullanılmaktadır gibi tavsiyeler ipuçları verebilir misiniz ? ) sektör olarak bankacılık vb sektörler olabilir.
Ek olarak : Python django (Web düşündügüm için)'nun Türkiye'deki durumu iş olanakları maaş durumları ve geleceği hakkında fikri olanda yazar ise sevinirim.
Şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
İyi bir .Net developer olmak tek başına yetmeyebilir. Javayı da bilgilerine eklersen iyi bir şeyler ortaya koyabilirsin. Ortalama maaşın 2000 civarı başlangıç için diye düşünüyorum sonrasında 3,5 - 4 civarına kadar çıkabilir. Şunu da belirteyim yaptığın projelerin de önemi büyük.

ASP.Net MVC ve Entity Framework seçiminiz çok doğru. Gidişat güzel bence. Design Pattern konusu üzerine araştırmalara başlamanız iyi olmuş. En önemli konu bence teknoloji öğrenmekten ziyade "Temiz ve Performanslı Çalışan Kod" yazmaya alışmak. Bu konu içinde "Resharper" adlı Visual Studio eklentisini tavsiye ediyorum. 1 aylık deneme sürümünü kurup orada verilen önerilere uygun şekilde kod yazmanız size çok şey katacaktır.

İyi yazılımcı programlama dilinden bağımsızdır. Madem .NET ile başladınız tüm .NET platformunu tanıyıp kendinizi gösterebileceğiniz .NET kullanan bir firma ile anlaşarak başlayabilirsiniz. Tecrübe kazandıkça da sonraki çalışacağınız firmanın kullandığı teknolojilere göre Java, Python v.b. dillere geçişiniz daha kolay olacaktır. Tüm yazılım sevdalılarına selamlar :)

Değerli yorumlarınız için çok teşekkür ederim.Diğer üstadlarımın da bu konu ve sektör hakkında tecrübelerini aktarmasını rica ediyorum.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı