Yeni Milli Eğitim Bakanı Özer: "Okulların açılması için vakaların belirsiz bir gelecekte tamamen sıfırlanmasını bekleyemeyiz."

Yeni MEB bakanı Mahmut Özer, Eylül ayı için "Okulları açmakta kararlıyız." sözlerini söyledi. Sayın Ziya Selçuk da aynısını söylemişti bu yıl için.
Ayrıca Sayın Mahmut Özer: "Okulları Eylül'de açmak için her şeyi yapacağız." dedi. Gene 2 gün okul olacaksa bence herkes aşılanasıya kadar açılmaması en iyisi.

MEB.jpg

Yeni atanan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'in kısa biyografisi; Mahmut Özer, Türk akademisyen ve 17 Kasım 2014 tarihi itibarı ile 2. dönemi için tekrar seçilen eski Bülent Ecevit Üniversitesi rektörü, eski ÖSYM başkanı ve Millî Eğitim Bakanı.

Kaynak 1: Son Dakika: Yeni Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’den ilk sözler: Eylül’de okulları açacağız - Son Dakika
Kaynak 2: Yeni Milli Eğitim Bakanı Özer'den yüz yüze eğitim açıklaması: Vakaların sıfırlanmasını bekleyemeyiz

Bence açmalılar. Ve kapamamalılar aşı olmayanların ölmesi veya zaten çok yaşlı insanların ölmesi yüzünden geleceğimin içine edemem. Zaten günde 1.5 bin kişi ölüyor Türkiye'de ortalama. 126 ölüm vb. sayılar komik geliyor kulağa.

Son düzenleme:
Bence açmalılar. Ve kapamamalılar aşı olmayanların ölmesi veya zaten çok yaşlı insanların ölmesi yüzünden geleceğimin içine edemem. Zaten günde 1.5 bin kişi ölüyor Türkiye'de ortalama. 126 ölüm vb. sayılar komik geliyor kulağa.
Bu ne bencilliktir böyle? Sanki tek sizin zamanınız gidiyor. Ben 3 sevdiğim insanı kaybettim bu meret yüzünden sap sağlam insanlardı. Eğitimi sadece okulda alabileceğini zannediyorsan çok yanılıyorsun. Kendini hayatın her saniyesi eğitebilirsin ama sağlığın gidince geri getiremiyorsun, sevdiğin ölünce geri getiremiyorsun. Bu hastalık yayıldığında annem eve döndüğünde aşırı korkunç gözüküyordu suratında komple maske izi, mahvolmuş halde onu görseydiniz "hastalık bitsin ben eğitimi ileri ki zamanda alırım." derdiniz. Geleceğini okul yaratmaz, sen yaratırsın.

Bu ne bencilliktir böyle? Sanki tek sizin zamanınız gidiyor. Ben 3 sevdiğim insanı kaybettim bu meret yüzünden sap sağlam insanlardı. Eğitimi sadece okulda alabileceğini zannediyorsan çok yanılıyorsun. Kendini hayatın her saniyesi eğitebilirsin ama sağlığın gidince geri getiremiyorsun, sevdiğin ölünce geri getiremiyorsun. Bu hastalık yayıldığında annem eve döndüğünde aşırı korkunç gözüküyordu suratında komple maske izi, mahvolmuş halde onu görseydiniz "hastalık bitsin ben eğitimi ileri ki zamanda alırım." derdiniz. Geleceğini okul yaratmaz, sen yaratırsın.

Başınız sağ olsun. Haklısınız biraz sinirle yazdım sanırım. Ama gerçekten işine gelince hastalık var deyip okulu açmayın deyip. Dışarıda 7/24 gezenlereydi lafım. Gerçekten pişmanım özür dilerim :(

Eğer okullar açılırsa mental çökuntü yaşarım. Eğer okul açılmazsa da mental çöküntü yaşarım. Birinde bir buçuk yılın getirdiği rahatlığın yerine, sabahın köründe gittiğin bir yere dönüşmek korkutuyor; diğerinde de yalnızlıktan kafayı yemek korkutuyor. İki ucu da oklu değnek. :(

Yeni konular

Geri
Yukarı