Yeni modem nasıl bağlanır?

e.ş.19

Centipat
Daha fazla  
İyi günler arkadaşlar. Yeni modem almayı düşünüyorum ama aklımda birkaç tane soru var. Öncelikle internetim Türk Telekom.
İlk sorum her modemi kullanabilir miyim?
İkinci sorum yeni modem aldığımda tak çalıştır mantığı ile kaboları bağlayıp mı çalıştıracağım yoksa yetkililere bildirerek onlara mı bağlatacağım? Üçüncüsü modem seçerken neye dikkat edilmelidir? (sık sık Online oyun oynayan birisi için)

Son düzenleyen: Moderatör:
192.168.1.1'e giriş yaparak müşteri hizmetlerinin size göndereceği bir kullanıcı adı ve şifre ile kurulum kısmına girip kurulum yapıyorsunuz, kurulum yaptıktan sonra internet fişini takıp normal bir şekilde kullanıyorsunuz.

DSL kablonuzu modemin DSL portuna takmanız yeterlidir, fakat öncelikle müşteri hizmetlerini arayıp hattınızın kullanıcı adını ve şifresini almanız lazım, sonrasında modemin arayüzüne girip hızlı kurulum menüsünden kurulum yapın aksi halde internete erişim sağlayamazsın.

Öncelikle tarifeniz nedir? ADSL, VDSL, Fiber olabilir, buna göre seçmek önemli. Yeni modem ile kurulum yapmak gerekir.

Modemlerin ADSL, VDSL, GPON olarak çeşitleri vardır. Hangi tarifeyi kullanıyorsanız o türde bir modem takmanız gerekiyor. Ayrıca yeni modemi aldığınızda çağrı merkezini arayıp modem mac numarasını sisteme tanıttırmanız lazım.

İnternetim 16 Mbps olması lazim ama çok kısa süre içinde en az 24'e yükseltmeyi düşünüyorum hatta altyapı 82 imiş fiyatı artmadan TurkNet'e de geçebilirim ama kesinlikle en az 24'e yükselteceğim, arkadaşlar ayrıca kurulum kısmında yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı