Yeni monitör alındığında yapılması gerekenler melerdir?

AquariusS

Kilopat
Forumda açtığım tavsiye konusu üzerinde Amazon Prime özel indirime giren Samsung Odyssey G3 LF27G35TFWMXUF 27'' Oyuncu Monitör, FHD, 144Hz, 1ms, Freesync Premium, D-Sub+HDMI+Dport, Yükseklik Ayarlı VA: Amazon.com.tr monitörü sipariş ettim. Cuma günü ben işte olacağımdan dolayı kuzenim teslim alacak. Teslim alma esnasında ve daha sonrasında nelere dikkat edilmesi gerekiyor? Monitörden hiç anlamıyorum. Monitör testleri vb. var mı?

Ölü piksel testi ve ghosting testi yapmak yeterli diye biliyorum.

Görüntü kablosunu bilgisayara güç kablosunu fişe takmak. Bu kadar.
Edit: komik değil. Bıraktığınız ifadeler gereksiz. Siz test yaparken kurye orda bekleyecek mi sanki. Bir sıkıntı varsa sonradan iade edeceksiniz.
Teslim alma esnasında ve "Daha sonrasında" diye sordum da. Kuryeyi bekletmek gibi bir amacım zaten yok :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Kutunun içinden çıkan muhteşem teknolojik yazılım CD'sini kurabilirsin yoksa da internetten indirebilirsin.

Hz ayarlarını bilgisayardan yap. Piksellere falan bak arkadaşların dediği gibi. Kendine uygun görüntü, renk ayarlarını yap yani öyle çok da bir şey yapman gerekmiyor.

Hayırlı olsun çok güzel bir monitöre benziyor, benimki de samsung odyssey serisinden, abisi gibi olmuş bu. 🙃

Görüntü kablosunu bilgisayara güç kablosunu fişe takmak. Bu kadar.
Edit: Komik değil. Bıraktığınız ifadeler gereksiz. Siz test yaparken kurye orada bekleyecek mi sanki. Bir sıkıntı varsa sonradan iade edeceksiniz.

Kuryenin beklemesine gerek yok zaten 2 hafta iade hakkın var, kuryeyi bekletme amacı şudur; eğer monitör hasar almışsa adamın gözünün önünde açtığınız için inanacak ve tutanak tutturup iade edeceksiniz, hasar almamışsa sağlam geldiyse monitörü alacaksınız kuryeyi yollayacaksınız.

Büyük markalarda Samsung, LG, Sony gibi kutuyu kendim açmamalısın kendin açıp kurarsan garanti dışı kalır cihaz bozuk çıksa bile elinde kalır geri almazlar servisi çağır kurulumu onlar yapsın arıza testi, piksel test yapıyorlar cihaz arızalı falansa merkez depodan hemen yenisi yetiriyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı