Yeni monitör alınınca ne yapılmalı?

Daha fazla  
Arkadaşlar kargom yeni geldi, hiçbir şey yapmadan buraya sormak istedim. Öncelikle monitörde kırık var mı diye paketi bir video ile açacağım sonrasında ne yapmalıyım? Elimde eski sistemim var i5 4570 onboard GPU ile çalıştırabilirim diye düşünüyorum (HDMI). Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar kargom yeni geldi, hiçbir şey yapmadan buraya sormak istedim. Öncelikle monitörde kırık var mı diye paketi bir video ile açacağım sonrasında ne yapmalıyım? Elimde eski sistemim var i5 4570 onboard GPU ile çalıştırabilirim diye düşünüyorum (HDMI). Şimdiden teşekkürler.
Ölü piksel testi yapmayı unutmamalısınız.

Her şeyi doğru düşünmüşsünüz. Eğer monitör ekranı açıldıktan sonra herhangi bir ışık sızması, ölü piksel gibi bir şey yoksa bize de hayırlı olsun demek düşer.

Ben dün G24C4 aldım.
Ghosting var mı diye test ettim, ölü piksel testi yaptım. Işık sızması yoktu. (Siyah ekranda yapın ışık sızma testini)
Hiçbiri yok. Bunları yapın. Yoksa monitörünüz sağlıklıdır demek ki.

Çalışacaktır. Mevcutsa monitörünüzün sürücüsünü de güncelleyin.
Bu sistemde kullanmayacağım, haftaya yeni bir sisteme geçeceğim onda sürücüleri falan yükler hallederim şu anda sadece test edeceğim. Teşekkürler.

Geri
Yukarı