Yeni monitörde siyahlar gri olarak gözüküyor

zilyoner

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Jailor's Room
Daha fazla  
AOC 21.5" E2270SWHN Full HD Monitör - Vatan Bilgisayar

Adlı monitörüm bugün elime geldi. Monitörü taktım ve bilgisayarı açtım. Görev çubuğum normalde siyah gözükmesi gerekirken gri gözüküyor. Hele ayağa kalkıp bakınca ekran bembeyaz gözüküyor. Nasıl çözerim lütfen yardımcı olur musunuz? Bir de en iyi kontrast ve parlaklık ayarları nelerdir AOC monitör kullananlar için soruyorum.

Oyunlarda falan çok parlak gösteriyor. Baya sanki parlaklık çok açık gibi. Parlaklığı kıstığım halde bir şey değişmiyor yine gri yine gri.

Son düzenleyen: Moderatör:
AOC G2460'da "Shadow Control" diye bir ayar var "Luminance" menüsünde. Onda var mı bilmiyorum, varsa onu biraz kısmayı deneyebilirsiniz.
Screenshot_20190105-181454.jpeg

AOC G2460'da "Shadow Control" diye bir ayar var "Luminance" menüsünde. Onda var mı bilmiyorum, varsa onu biraz kısmayı deneyebilirsiniz.Eki Görüntüle 357495
Yok hocam o menü yok. Zaten ayarları çok eksik kalmış sadece brightness ve contrast var. Buda extra canımı sıkıyor. Sanki parlaklık çok yüksekmiş gibime geliyor ama yüksek değil.

Yok hocam o menü yok. Zaten ayarları çok eksik kalmış sadece brightness ve contrast var. Buda extra canımı sıkıyor. Sanki parlaklık çok yüksekmiş gibime geliyor ama yüksek değil.
Nvidia ekran kartı kullanıyor iseniz bir onun menüsüne bakın derim. Orada bir ayar olabilir. Ben tam bilmiyorum.
AMD'ler hakkında hiçbir bilgim yok.

Nvidia ekran kartı kullanıyorum fakat tam nereden ayarlayacağım bilmiyorum. Detaylı yardımcı olabilecekmisiniz? Siz anlıyorsunuz galiba.
Nvidia ekran kartı kullanıyor iseniz bir onun menüsüne bakın derim. Orada bir ayar olabilir. Ben tam bilmiyorum.
AMD'ler hakkında hiçbir bilgim yok.
Monitörde hem VGA hem HDMI girişi var. Ben HDMI ile bağladım. VGA ile bağlasam birşey değişir mi?

Nvidia ekran kartı kullanıyorum fakat tam nereden ayarlayacağım bilmiyorum. Detaylı yardımcı olabilecekmisiniz?
Monitörde hem VGA hem HDMI girişi var. Ben HDMI ile bağladım. VGA ile bağlasam birşey değişir mi?
"Masaüstü renk ayarlarını ayarla" diye bir menü olması lazım. Tam hatırlamıyorum ben de şu an bilgisayarımı kullanamıyorum. Oradan bakardım kullanabilseydim. O menüde kontrast ve aydınlık ayarlarını biraz kurcalayın.
VGA konusunda pek fark edeceğini sanmıyorum ama denemekten zarar gelmez. Bir deneyebilirsiniz.
Ayrıca bir fotoğraf atabilir misiniz? TN panel o cihaz. Nasıl göründüğünü merak ettim.

Hocam VGA ile bağladım fakat görüntü gelmedi nedense. Kablosu çok kısa yapmışlar yetişmedi zaten yetiştirebildiğim kadarıyla denedim ama olmadı. Yemeğe gittim o yüzden geç cevap veriyorum şimdi fotoğraf atacağım.
Gamma ayarı yapmayı denediniz mi?
Nvidia Denetim Masasından yaptım. Çok fark etmiyor.

Geri
Yukarı