Yeni monitörü 144Hz'ye ayarlama

namSx2

Centipat
Merhabalar, 1ms 144Hz bir monitör aldım. Görüntü ayarları/Gelişmiş görüntü ayarları/Ekran 1 için görüntü bağdaşlaştırıcısı özellikleri/ monitör diyorum ve 60hzye ayarlı olduğunu gördüm (eski monitör 60Hz olduğu için) fakat 144hzye ayarlayamadım? Nasıl 144Hz'yi o listeye getireceğim?

Buradada arkadaş sorunu yaşıyor.(çözülmüş)

Sağ tık > görüntü ayarları > gelişmşi görüntü ayarları

1601918924004.png

Monitörünüzü seçip görüntü bağdaştırıcısı özelliklerini açın.

1601918981260.png

Monitör sekmesinden ayar yapabilirsiniz.

1601919006474.png

Üstteki uygulamada 144hz seçeneğini göremiyorsanız, monitörün üzerindeki tuşlar aracılığı ile menüsünden ayarlamayı deneyin.

Merhabalar, 1ms 144Hz bir monitör aldım. Görüntü ayarları/Gelişmiş görüntü ayarları/Ekran 1 için görüntü bağdaşlaştırıcısı özellikleri/ monitör diyorum ve 60hzye ayarlı olduğunu gördüm (eski monitör 60Hz olduğu için) fakat 144hzye ayarlayamadım? Nasıl 144Hz'yi o listeye getireceğim?

İlk başta sorunuzu eksik okumuşum kusura bakmayın. Anladığım kadarıyla seçeneklerde 144hz yok. DP kablosu kullanmadığınız için olabilir. Bu durumda aşağıdaki konu geçerli olacaktır.

HDMI girişi ile 120 Hz'e kadar alabilirsiniz. 144 Hz istiyorsanız HDMI to DP bir güç beslemeli adaptör kullanmanız gerekmektedir.

bu arkadaş DP kablosu ile sorunu çözüyor fakat benim ekran kartında DP girişi mevcut değil. DVI-D ve HDMI var. Şuan da DVI-D kullanıyorum

Son düzenleme:
Şu anki kombinasyonunuz ile 60 Hz üzerine çıkmanız mümkün değil portların desteklediği frekans farklarından dolayı güç beslemesi olan bir adaptör olmadan 120 Hz üzerinde de çıkamazsınız. Bu durumda yukarıda yazdıklarım size yardımcı olacaktır.
HDMI girişi ile 120 Hz'e kadar alabilirsiniz. 144 Hz istiyorsanız HDMI to DP bir güç beslemeli adaptör kullanmanız gerekmektedir.

DVI üzerinden de144 HZ gibi yüksek HZ değerlerine çıkılabiliyor diye biliyordum. Displayport ile DVI girişini karıştırmıyorum eğer aklınıza takılırsa. Arkadaşımın 144 HZ monitörü var. DVI ve VGA girişleri var monitörün. DVI üzerinden 144 HZ alabiliyordu yanlış hatırlamıyorsam.

Yeni konular

Geri
Yukarı