Yeni nesil konsollar hakkındaki düşüncelerim

Makaleler
3
Daha fazla  
Vallaha fiyatlar üzücü. Yapacak bir şey yok bu konsollar artık eskisi gibi değil öyle 1300TL'den veya 2000-3000 hadi 4000'den çıkmasını beklemek saçma olur anlamsız olur yani.
Tabii ki birçok insanın da dediği gibi ben de fiyatların tam yansımadığı için firmaya kızıyorum ama firmanın gözünden bakınca ben olsam ben de aynısı yapardım diyordum. O yüzden ne kadar dövünsek de artık nafile.
7500'lük fiyatın ben şahsen en az 2 yıl değişeceğini düşünmüyorum çok büyük kurda olsun vergide olsun oynama olmazsa. Yeni fiyatlarımız hayırlı olsun.

Umarım artık fiyattan da ziyade şöyle bayağı bir parti gelir de alabiliriz.
Karaborsacı arkadaşların da şerefsizlik yapmamasını istiyorum bizim hakkımızı gasp etmesinler eğer bu yorumu okuyorsalar. Sallayacaklarını sanmıyorum beni ama gene de söyleyeyim kibar bir şekilde.
İnsan gibi kullanmak isteyenler inşallah alır en kısa sürede bütçeleri koşulunda.
Yeni nesil için şunu demek isterim benim son sözüm olsun.
Xbox Series S(4000-4500TL)

PS4 veya 4 Pro almak saçmalık bu saatten sonra exclusive isteğiniz yok ise. Kesinlikle hiç düşünmeden Series S alın sadece FIFA pes bile oynayacak olsanız önerimdir Series S özellikler diğer konsollara göre düşük kalsa da yeni SSD olsun yeni grafikler olsun Ray Tracing bile var konsolda belki aynı oyunda Ray Tracing desteği Series X'te olsa bile bu konsolda kullanılmayabilir önümüzdeki senelerde 3-4 yıl sonra. Bu fiyata bence kaçınılmaz konsol indirimde 3750-3500 arası yakalarsanız alın gitsin derim.
Xbox Series X-PS5(7500TL)

Herkesin de dediği gibi exclusive isteğiniz yok ise Game Pass gibi bir nimet varken Series X size uygundur. PS Plus bana yetmez diyorsanız. Yani 7500 verdikten sonra bir de oyunlara 500-600 vermeyeyim diyorsanız iyidir. Yeni nesil oyunları pahalı.
PS5, bana göre neslin kazananı olmuş. PS Plus tabii kısıtlı gene ama eski nesil(PS3-PS4) gibi konsollardan geçecek olanlar için bence o kadar da vahim değil hatta ben çok beğeniyorum koleksiyon falan da var gayet güzel götürür o oyunları oynamamış insanları.

Dualsense devrim niteliğinde ve PS5 şu anda benim bildiğim kadarıyla en hızlı SSD'ye sahip Series X'ten bile hızlı. Kendini yeni nesil oyunlarda gösterebiliyor ama orası kötü olmuş. Geriye uyumlu oyunların %98'i Series X'te daha güzel çalışıyor. Geriye uyumluluk demişken Xbox seriesler tüm nesillere uyumlu PS5 ise sadece ful PS4'e uyumlu.
PS5 dijital versiyon(6000TL)

Bana göre Series S yerine üstüne biraz daha koyarak alınabilir çünkü çok daha güçlü bir donanıma sahip ama oyun fiyatları çok pahalı gerçekten mağaza üzerinde ki bilenler bilir Hitman 3 örneğin PS Store'da 500TL diğer yerlerde 260TL. Bunun gibi birçok oyun var mağaza kazık olduğu için takas 2.el alım satım değiş tokuş vs hiçbir şey yapamayacaklar o yüzden uzun vadede diskli versiyon daha ekonomik olacaktır.
Sizleri seviyorum Technopat kullanıcıları. Benim düşüncelerim bu şekilde katılmıyorsanız belirtebilirsiniz konuşuruz açıklığa kavuştururuz.

Bana göre bu neslin kazananı PS5 de değil, XSX de değil, XSS de değil. PS5 D.E. bu neslin kazananı bana göre.

PS5 dijital ilk başta alınca güzel evet kabul.
Hatta dijitalın yanına bir kol içine de bir oyun alsanız mağazadan anca diskliye yaklaşıyor fiyat bu da kabul.
İlerleyen zamanlarda üstte belirttiğim gibi masrafa dönüşüyor bayağı bir.
Yani biraz da kime göre neye göre algısı var.
Herkes için oyunculuk farklıdır. O kişinin oyunculuğuna göre a konsolu kazanmıştır başka bir kişinin oyunculuğuna göre b konsolu kazanmıştır.
Tercih meselesi.

Ben kısa ve özet bir liste yapayim:
PS5 ve PS5 D.E.: Özel oyunlar için alınacak konsol. Diskli oyun almayacaksanız dijital versiyon alın.
XSX ve XSS: 3. parti oyunları ve MS birinci partilerini oynamak için ideal konsollar. Bütçenize göre tercih edin.

Yeni konular

Geri
Yukarı