Yeni nesil neden geri?

Yeni nesil mal demek tam doğru olmaz, "ergenlikte mallık yapan" insanlar vardır ve herkes ergenlikte mallıklar yapmıştır. 10 sene önce de apaci saçı yapıp sokaklarda dans eden kekolar vardı Fenomen olmak ayağıyla saçma sapan haraketler yapan kesim vardı. Şimdi ise durum aynı, sadece karakterler farklı.

Ben tek taraflı yorumladım, ne demek istediğini biliyoruz. Düşünce yapıları vesaire falan filan. E çocuk 15 yaşında, aptal olması sence de normal değil mi? ergen sonuçta. Brawl stars ve cs:go oynayıp okuldan eve evden okula gidiyor. Instagramda takılıyor, internette bir şeye özenip onu savunuyor. Bunlar ergenliğin yapı taşı gibi bir şey, herkes yaşamıştır bunları.

"Z kuşağı mal" demek pek etik değil, bizimde annemiz babamız gençken saçma sapan haraketler yapmadı mı sanıyorsun?

Son düzenleme:
Bu dönemde çocuklar evde kala kala gerilemeye başladı. Özellikle TikTok denilen saçma uygulamanın kitlesi. 10 yaşındaki çocuklar ana bacı sövmeye başlamış. Sadece klavye delikanlılığı. Ayrıca 2 yaşında küfür eden çocuklara falan inanmayın. Çocuklar 2 yaşında adam gibi konuşmaya başlıyor zaten.

Aileler çocukları ile ilgilenecek zamanı bulmak yerine çocuklarının ellerine veriyorlar telefonu, tableti, onu bunu çocukta açıyor aptal aptal şeyler izliyor onları öğreniyor onların doğru olduğunu sanıyor. Eğitim ailede başlar ailede.

Bizim gibiler hala öğretmen görünce kaçarken bazıları öğretmenlerle kanka olmuş durumda
Sebebi sosyal medya. Sokak arkadaşlarımla konuşuyoruz hepsi telefonda cidden mal mal şeyler yapıyorlar, konuşurken bile oradan konuşuyorlar ya, (kahve içmeye gitmiştik hepsi açmış Sosyal Medya da dolaşıyordu) birbirlerine lüzumsuz şakalar insan sinir oluyor yani ama evde dizi izleyen olmayıp ta kitap veya onu da geçtim gazete okuyan olsaydı ne olurdu ki sanki.

Makarna beyinlilerin çocuklarından ne beklersiniz ki ? Biri de demiş ki ergenlik döneminde insanlar türlü türlü saçmalıklar yapar. Bu aptallık ciddi bir boyutta. Bir arkadaş demiş ki herkes o yaşta bazı aptallıklar yapar. Evet her insan gibi hata yaptım. Ama böyle bir şey hiç yapmadım. 18 yaşına kadar hiçbir kızın elini bile tutmadım. Bazı insanları hayat erken büyütür. Ortaokul 5. sınıftan lise 3'e kadar yurtta kalmış biriyim. Eğer çekirdekten sağlam yetiştiysen, mayan sağlamsa böyle aptallıklar yapmazsın. O tiktok videolarını izlediğim zaman, seri katil olma isteğim baya baya artıyor.

Yeni nesil mal demek tam doğru olmaz, "ergenlikte mallık yapan" insanlar vardır ve herkes ergenlikte mallıklar yapmıştır. 10 sene önce de apaci saçı yapıp sokaklarda dans eden kekolar vardı Fenomen olmak ayağıyla saçma sapan haraketler yapan kesim vardı. Şimdi ise durum aynı, sadece karakterler farklı.

Ben tek taraflı yorumladım, ne demek istediğini biliyoruz. Düşünce yapıları vesaire falan filan. E çocuk 15 yaşında, aptal olması sence de normal değil mi? ergen sonuçta. Brawl stars ve cs:go oynayıp okuldan eve evden okula gidiyor. Instagramda takılıyor, internette bir şeye özenip onu savunuyor. Bunlar ergenliğin yapı taşı gibi bir şey, herkes yaşamıştır bunları.

"Z kuşağı mal" demek pek etik değil, bizimde annemiz babamız gençken saçma sapan haraketler yapmadı mı sanıyorsun?
babamlar top oynarken muallim gelince onları görecekler diye korkudan çantalarını alıp Kaçarlarmış hocam. şimdi hocanın yanında abuk subuk hareketler yapıyorlar.
Makarna beyinlilerin çocuklarından ne beklersiniz ki? Biri de demiş ki ergenlik döneminde insanlar türlü türlü saçmalıklar yapar. Bu aptallık ciddi bir boyutta. Bir arkadaş demiş ki herkes o yaşta bazı aptallıklar yapar. Evet her insan gibi hata yaptım. Ama böyle bir şey hiç yapmadım. 18 yaşına kadar hiçbir kızın elini bile tutmadım. Bazı insanları hayat erken büyütür. Ortaokul 5. sınıftan lise 3'e kadar yurtta kalmış biriyim. Eğer çekirdekten sağlam yetiştiysen, mayan sağlamsa böyle aptallıklar yapmazsın. O TikTok videolarını izlediğim zaman, seri katil olma isteğim bayağı bayağı artıyor.

4 yıldır bir şirkete girmeye çalışan abim ingilizcesi C1 olduğu halde iş bulamamıştı, TikTok'ta bir dans edip kazandığı parayı, o abi tam 1 sene de zar zor kazanıyor bu cidden kabul edilecek bir şey mi?

babamlar top oynarken muallim gelince onları görecekler diye korkudan çantalarını alıp Kaçarlarmış hocam. şimdi hocanın yanında abuk subuk hareketler yapıyorlar.
O yıllarda her çocuğun efendi ve sakin olduğunu mu sanıyorsun? ah ne kadar tatlı. 8 milyar insan olmuşuz, yıl farketmeksizin insanlar böyledir. Terbiyesiz insanlar her zaman olur. Z kuşağı başkalaştırması çok sıkmaya başladı artık.

Yeni konular

Geri
Yukarı