Yeni nesil Notebook'larda batarya çıkarılabiliyor mu?

Tarık kaya

Hectopat
Yer
İstanbul
Arkadaşlar ben notebook almak istiyorum da şu an üniversite sınavına hazırlanıyorum malum enflasyon çok büyük bir hızla artıyor fiyatlar daha fazla uçmadan şimdiden almak istiyorum. Yaklaşık 9-10 ay evde kullanacağım için bataryasının ömrünü tüketmek istemiyorum bu olay mümkün mü çünkü yeni nesil notebooklarda batarya içeride oluyor. Bu arada sizce Windows mu yoksa Mac mi bütçe 14K ama 17k zorlayabilir. Duruma göre ya Yazılım Mühendisliği ya da Dijital Oyun Tasarımı okumayı düşünüyorum inşallah kazanabilirsem. Bu iki soruma da deneyim ve tecrübelerinizi ya da çevrenizdekilerin tecrübelerini benimle paylaşırsanız sevinirim.

Bataryanın ömrünü tüketmemek için sökmeyi düşünüyorsanız, anlamsız ve hatta çok daha zararlı.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Buyrun bu konu hakkında güzel bir Türkçe kaynak.

Yukarıda bahsedildiği gibi alt kapağı söküp çıkartabiliyorsunuz güncel cihazların bataryalarını. Ömrünü azaltacağını düşünüyorsanız ve sürekli prizde kullanacaksanız, firmaların kendi yazılımlarında bataryayı koruma özellikleri oluyor. Kendimden örnek vereyim; Asus'ta sürekli prizde olacaksa, bataryanın doluluk oranını %60, %80 veya %100 olarak ayarlayabiliyorsunuz MyAsus ile. Bataryanın ömrünü uzattığını iddia ediyolar bu şekilde.

Yeni konular

Geri
Yukarı