Yeni nesil oyun için tercih edilen platform

Hocam PS4 ve Xbox One çıkış dönemlerinde bile PC'ye kıyasla giriş-orta seviyede bir donanıma sahipti. Hedefledikleri 1080P-60FPS standartını asla adam akıllı sağlayamadılar zaten. Buna rağmen özellikle PS tarafında TLOU2 gibi inanılmaz oyunlar 7 yıl sonra bile optimize edilerek gayet iyi şekilde oynandı.

Yeni nesil oyunlar ise bugün için eski nesile kıyasla çok daha iyi donanım sunuyor. 4K-60FPS hedeflerini henüz yeni nesil oyun geliştirilmeden bile tutturabildi sayılırlar. Bu nedenle yeni nesili geçtiğimiz nesilden ayrı tutmak gerekli bence.
Hocam katılıyorum. Bana kalırsa PRO falan da gelmeyecek . 8K çıkışı da veriyorlar çünkü.
PS5 ve Xbox Series X ikilisi olacak gibi.
Belki X dijital gelir.
Ekonomi sağolsun, yeni nesil herhangi bir şey alamıyorum. Çok uzun zamandır Switch istiyorum ama bu fiyatlarla mümkün değil almam. GTX 1650 laptobumla devam o yüzden.
Hocam bence GTX 1650 de gayet iyi.
Sony ps müşteri hizmetleri ile ilgili iletişime geçen var mı?
Twitter'a birisi son gönderinin altına şubat ilk haftası fiyat ve stok güncellemesi yapacaklar demiş.
Sizce böyle bir şey olası mıdır?

Senle sıkça birçok konuda görüşlerimizi paylaştık birbirimize yardımcı olduk. Aynı kaderi paylaşıyoruz PS3 satıp geçiyoruz 😂. Durumun farkındasın ama yine de söyleyeyim okuyan arkadaşlara da faydası olsun, PS5'e ve oyunlara paranız yetiyorsa yeni nesil için PS5'ten iyisi yok.

Senle sıkça birçok konuda görüşlerimizi paylaştık birbirimize yardımcı olduk. Aynı kaderi paylaşıyoruz PS3 satıp geçiyoruz 😂. Durumun farkındasın ama yine de söyleyeyim okuyan arkadaşlara da faydası olsun, PS5'e ve oyunlara paranız yetiyorsa yeni nesil için PS5'ten iyisi yok.

Gerçekten birçok konuda sohbet ettik. Teşekkür ediyorum yine geldiğin için :)
bu konuyu sohbet amaçlı açtım zaten. İyi oldu.
Şöyle bir güncelleme yapayım. Almak isteyen arkadaşlar varsa kaçırmasınlar.
MediaMarkt üzerinde.
Xbox Series X 7500 TL.
Xbox Series S 4500 TL.

Gerçekten birçok konuda sohbet ettik. Teşekkür ediyorum yine geldiğin için :)
bu konuyu sohbet amaçlı açtım zaten. İyi oldu.
Şöyle bir güncelleme yapayım. Almak isteyen arkadaşlar varsa kaçırmasınlar.
MediaMarkt üzerinde.
Xbox Series X 7500 TL.
Xbox Series S 4500 TL.
Bence aceleye gerek yok. Henüz yeni stok PS5 fiyatları açıklanmadı. Olur da PS tarafı 6500-7000 lira bandında bir fiyat belirlerse konsolların ilk çıktığı zamanda da olduğu gibi Microsoft tarafı da fiyatları tekrar aşağı çekecektir. 9300'den 8300'e düşüşü unutmamak lazım. Piyasada rekabet her zaman müşteriye işler. Ondan PS'i görmeden hareket etmemekte fayda var.

Özellikle Series S'in fiyatı 4500 olmuş. Microsoft bile resmi olarak eylül gibi vergi düşecek diye fiyatı 4600 TL olarak açıklamıştı. Tabii bu fiyatlar gene kötü normalde en azından Series X'in 6500TL olması gerekirdi. Sanki fiyatı 9300 TL imiş gibi yansıttılar . Ayıp gerçekten.
Bence aceleye gerek yok. Henüz yeni stok PS5 fiyatları açıklanmadı. Olur da PS tarafı 6500-7000 lira bandında bir fiyat belirlerse konsolların ilk çıktığı zamanda da olduğu gibi Microsoft tarafı da fiyatları tekrar aşağı çekecektir. 9300'den 8300'e düşüşü unutmamak lazım. Piyasada rekabet her zaman müşteriye işler. Ondan PS'i görmeden hareket etmemekte fayda var.
Bence de haklısınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı