Yeni nesil oyuncular neden toxic?

Iskenderun

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Iskenderun
Arkadaşlar merhaba,

Online oyunları oynarken karşımdaki rakiplerin %90'ı toxic(haxball oyununda, diğer oyunları bilemem). 2 ay önce Valorant oynuyordum. Oyuna sanırım 2 arkadaş geldi, yaşları en fazla 10. kendilerinden daha iyi oynadığım halde bana: "niye maymun gibi konuşuyorsun?", "Biz senden daha iyiyiz." diye saçma sapan konuşmaya başladılar direk susturdum.

Neden yeni nesil oyuncular böyle? Ben böyle insanlardan tiksiniyorum. Bana "sen nesin?" diye sorarsanız: Ben, tebrikler veya iyi oyundu der çıkarım. Kimseyi kışkırtmam.

Bana göre kullanıcı adına küfür koyan kişide Toxic oyuncudur.

Arkadaşlar merhaba,

Online oyunları oynarken karşımdaki rakiplerin %90'ı toxic(haxball oyununda, diğer oyunları bilemem). 2 ay önce Valorant oynuyordum. Oyuna sanırım 2 arkadaş geldi, yaşları en fazla 10. kendilerinden daha iyi oynadığım halde bana: "niye maymun gibi konuşuyorsun?", "biz senden daha iyiyiz." diye saçma sapan konuşmaya başladılar direk susturdum.

Neden yeni nesil oyuncular böyle? Ben böyle insanlardan tiksiniyorum. Bana "sen nesin?" diye sorarsanız: Ben, tebrikler veya iyi oyundu der çıkarım. Kimseyi kışkırtmam.

Bana göre kullanıcı adına küfür koyan kişide toxic oyuncudur.

Geçen adama "Sen *******'ın (oyunun) DC sunucusunda var mısın?" diye sordum; "O DC sunucusunda olmak çok zor. Sanki orada olunca çok iyi oldun." sanki cevabını aldım. :D

Genellikle 5-10 yaş çocuklar bunlar hocam erken yaşta bilgisayar , tablet , telefon vb. aletler veriliyor sırf internette diye kendilerini güvende hissedip ana bacı sövüyorlar.

Genellikle 5-10 yaş çocuklar bunlar hocam erken yaşta bilgisayar , tablet , telefon vb. aletler veriliyor sırf internette diye kendilerini güvende hissedip ana bacı sövüyorlar.
İşte sorun bu.. Ben şahsen 7 yaşımda Bilgisayarla tanıştım ama kimseye küfür etmezdim..

Oyun kültürleri olmadığı için, bunun yaşı yok.
Dünya kendi etraflarında dönüyor zannediyorlar. Genelde yaşı küçük insanlar ve küfür yemek hoşlarına gidiyor.
Yetiştirilme tarzı da önemli. Sen "Benim çocuğum en iyisi, en çalışkanı, en zekisi" diye şımartırsan dış dünyaya çıktıklarında sap gibi kalır.
Fiziksel büyüyüp zihinsel olarak 10 yaş geride insanlar da var. Laf ettiğinde "Sen kimsin? Bana karışamazsın" diye saçmalıyorlar.
Yani IQ seviyesi ayakkabı numarasından küçük insanlar bunlar.

Arkadaşlar merhaba,

Online oyunları oynarken karşımdaki rakiplerin %90'ı toxic(haxball oyununda, diğer oyunları bilemem). 2 ay önce Valorant oynuyordum. Oyuna sanırım 2 arkadaş geldi, yaşları en fazla 10. kendilerinden daha iyi oynadığım halde bana: "niye maymun gibi konuşuyorsun?", "Biz senden daha iyiyiz." diye saçma sapan konuşmaya başladılar direk susturdum.

Bana göre kullanıcı adına küfür koyan kişide Toxic oyuncudur.

Bunun en büyük sebebi baskı veya okul eskiden okuldan gelir arkadaşlarımız çağırır oyuna girerdik ailemiz baskı yapmazdı okul baskı yapmazdı kendimizi saçma salak şeylere yöneltmek yerine daha güzel işlerle uğraşırdık oyunlarda stres yapmazdık herkes birbirine saygı duyardı ama şimdiki oyuncular hepsi bir agresif kıtlıktan çıkmış gibiler insanlara hakaret etmek ve onları üzmekten başka bir şey yapmıyorlar.

Geri
Yukarı