Yeni nesil oyunlar neden kasıyor?

İşletim sistemi
Windows 10

TheBigLemonHD

Decapat
Yer
Denizli
Benim sorum şu, bugün çok sevdiğim Call of Duty Black Ops 2 oyununu satın aldım. Kurup en yüksek grafik ayarlarında 1080p akşama kadar oynadım. Oyunun grafikleri şu anki yeni nesil oyunlardan kat kat daha güzel. Her senaryoyu denememe rağmen 150 FPS'in altına düşüremedim fakat ondan sonra CS:GO ve Valorant'ta en düşük ayarlarda test ettim. Valorant ve CS:GO'da sisin içinde bile 25 FPS'e kadar düştü. Yılların CoD Black Ops 2 oyununda en yüksek ayarlarda 1 gram kasmayan sistem, yeni nesil oyunlarda neden bu kadar kasıyor?

Benim sorum şu, bugün çok sevdiğim Call of Duty Black Ops 2 oyununu satın aldım. Kurup en yüksek grafik ayarlarında 1080p akşama kadar oynadım. Oyunun grafikleri şu anki yeni nesil oyunlardan kat kat daha güzel. Her senaryoyu denememe rağmen 150 FPS'in altına düşüremedim fakat ondan sonra CS:GO ve Valorant'ta en düşük ayarlarda test ettim. Valorant ve CS:GO'da sisin içinde bile 25 FPS'e kadar düştü. Yılların CoD Black Ops 2 oyununda en yüksek ayarlarda 1 gram kasmayan sistem, yeni nesil oyunlarda neden bu kadar kasıyor?

Kullanılan oyun motorlarından kaynaklı bir durum ve optimizasyona çok fazla önem verilmiyor. Konsol ve PC farklı değil aslında ama konsol da ki gibi PC'yi optimize etmeyi üşeniyorlar. O yüzden hem sistemsel olarak yüksek istiyor hem de arada bir kasmalar olabiliyor. 2013 yılında çıkmış PS4, 2020 yılında çıkmış olan TLoU 2 gibi bir oyunu kasmadan oynatıyorsa, demek ki yanlış olan bir şeyler var. Donanım satma açısından da firmalar anlaşmalı olabilir. Yani bilerek optimizasyonu aşağıda tutuyor olabilirler.

Bunun etkisi ne olabilir ki? Call of Duty Black Ops 2 de CS:GO'da 2012 yılı çıkışlı, CS:GO sadece geliştirilmeye devam ediyor. Benim sorum şu neden desteği bırakılmış bir oyun bu kadar sorunsuzken CS:GO sorunlu?

İyi de bu karşılaştırmanız çok alakasız olduğunu göremiyor musun hala? Aynı motor ile yapılsalar en azından tamam diyeceğim de motorları farklı ve biri Online oyun diğerini sanırım Single Player oynadınız bu bile fark edecektir.

İyi de bu karşılaştırmanız çok alakasız olduğunu göremiyor musun hala? Aynı motor ile yapılsalar en azından tamam diyeceğim de motorları farklı ve biri Online oyun diğerini sanırım Single Player oynadınız bu bile fark edecektir.

Call of Duty Black Ops 2 Multiplayer oynanabiliyor. Oyunun desteği kesilmiş fakat bu haliyle bile güzel performansı var fakat CS:GO halen geliştirilmesine rağmen neden gün geçtikçe performansı düşüyor? Daha da iyi hale gelmesi optimizasyonu iyi olması gerekmez mi?

Call of Duty Black Ops 2 Multiplayer oynanabiliyor. Oyunun desteği kesilmiş fakat bu haliyle bile güzel performansı var fakat CS:GO halen geliştirilmesine rağmen neden gün geçtikçe performansı düşüyor?

Kendin söyledin. Oyun sürekli geliştiği için yapılan eklemeler olumlu ya da olumsuz yönde performansa etki ediyor. Sisteminizi yazarsanız neden sorun yaşadığınız daha net anlaşılır bu arada.

Kendin söyledin. Oyun sürekli geliştiği için yapılan eklemeler olumlu ya da olumsuz yönde performansa etki ediyor. Sisteminizi yazarsanız neden sorun yaşadığınız daha net anlaşılır bu arada.

Gamegaraj Shark 5A sistemim var.

Gamegaraj Shark 5A sistemim var.

Bu dediğim gibi CS GO kaynaklı bir sorun. Tek kanal yerine çift kanal RAM kullanırsan daha iyi olur bu arada.

Daha yeni ve daha iyi bir oyun çünkü. Ancak şu Unreal Engine ile yapılan oyunlarda genel bir sıkıntı var. Ne yaparsan yap düşük FPS alıyorsun. Grafikler o kadar önemli değil ki ben oynayamadıktan sonra.

Geri
Yukarı