Yeni nesil rap & rapçiler hakında ne düşünüyorsunuz?

Sagopanın aynı konserinden iki şarkısı aşağiya bırakıyorum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Sagopa hakkında bir şey söylediğimi hatırlamıyorum.

@Silinen üye @ÇakmaAppleÇentiği Bahsedilen rapçileri dinlemesem de bu playback olayına karşıtlık neden? İnsanların konsere gitme sebebi zaten eğlenmek değil mi? Kendi hiç söylemeyenleri ben de anlamıyorum ama kendi söyleyip arkada back vocal olması için açılması gayet doğal ki Allame konserlerinde mesela kendi söylese de arkada da çalıyor şarkı. Hiç kimse stüdyo ve sahne performansını aynı tutamaz.

AVM gibiler, hepsi aynı.

Sagopanın aynı konserinden iki şarkısı aşağiya bırakıyorum.
Çok belli oluyor kendi söylediği, yutupdakine göre epey tonlama farklılığı var. Dip helal basık rapci.

“AutoTone kullanmayıp sahnede playback yapmayan rapçi olursa seve seve dinlerim.”
Dediğiniz için attım.

@Silinen üye @ÇakmaAppleÇentiği Bahsedilen rapçileri dinlemesem de bu playback olayına karşıtlık neden? İnsanların konsere gitme sebebi zaten eğlenmek değil mi? Kendi hiç söylemeyenleri ben de anlamıyorum ama kendi söyleyip arkada back vocal olması için açılması gayet doğal ki Allame konserlerinde mesela kendi söylese de arkada da çalıyor şarkı. Hiç kimse stüdyo ve sahne performansını aynı tutamaz.
PlayBack'e karşıt değilim. Karşıt olduğum şey adamların sesi solo şekilde kulak kanatıyor. Dinleyen var mı var bir şey diyemem lakin ben bu adamları dinlemem.

@Silinen üye @ÇakmaAppleÇentiği bahsedilen rapçileri dinlemesem de bu playback olayına karşıtlık neden? İnsanların konsere gitme sebebi zaten eğlenmek değil mi? Kendi hiç söylemeyenleri ben de anlamıyorum ama kendi söyleyip arkada back vocal olması için açılması gayet doğal ki allame konserlerinde mesela kendi söylese de arkada da çalıyor şarkı. Hiç kimse stüdyo ve sahne performansını aynı tutamaz.

Hocam kesinlikle stüdyo kalitesiyle sahne performansı aynı olamaz ama ben playpack yapılmasını sevmiyorum. Konser bileti için o kadar para vereceğim adam gelip bana önceden kaydettiği şeyi açacak. Amaç zaten canlı sahne performansını dinlemek değil mi?

Hocam kesinlikle stüdyo kalitesiyle sahne performansı aynı olamaz ama ben playpack yapılmasını sevmiyorum. Konser bileti için o kadar para vereceğim adam gelip bana önceden kaydettiği şeyi açacak. Amaç zaten canlı sahne performansını dinlemek değil mi?
PlayBack'e karşıt değilim. Karşıt olduğum şey adamların sesi solo şekilde kulak kanatıyor. Dinleyen var mı var bir şey diyemem lakin ben bu adamları dinlemem.
Katılıyorum. Demek istediğim arada kendilerine nefes yerleri bırakabilmek için arkaya şarkıyı vermenin normal olduğuydu.
Onun dışında geçenlerde Instagram'da bir post gördüm. Kendi söylemiyor sadece arkada şarkı çalıyordu. Onları ben de anlayamıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı