Yeni nesil Windows'dan beklentileriniz nedir?

yusuf6554

Megapat
Makaleler
65
Yer
Sakarya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 5 3600
MSI B450 Tomahawk MAX
ADATA XPG Spectrix D60G 2x 8 GB DDR4 3000MHz CL16
MSI GTX 1660 Super Gaming X
Cooler Master ML240L V2
Kingston A2000 1 TB SSD
SanDisk Ultra 3D 500 GB SSD
Kingston UV400 240 GB SSD
Samsung 850 EVO 120 GB SSD (Harici)
Corsair 275R Airflow White
Cooler Master MWE 700W 80+
Windows 11 Pro 23H2 64 Bit (x64)
Windows 11 Enterprise (Windows To Go) 23H2 64 Bit (x64)
Monitör 1: AOC 24G2SPU
Monitör 2: AOC C24G1
Merhaba arkadaşlar. Bildiğiniz gibi 24 Haziran'da yeni nesil Windows duyurulacak ve muhtemelen Windows 10'un yerini alacak. Henüz hangi isimle geleceğini bilmiyoruz. Bazıları Windows 11 diyor, bazıları da Windows Sun Valley diyor. Kesinleşince göreceğiz.

Yeni nesil Windows'un hangi isimle çıkacağını kenara bırakırsak, bu yeni Windows ile arayüzün büyük ölçüde yenilenmesi ve fluent Design'ı sonunda neredeyse tam olarak kullanması bekleniyor.

Sizin yeni nesil Windows'tan beklentileriniz nelerdir? Beklentilerinizi kategorilendirerek detaylı bir şekilde açıklamanızı istiyorum.

Benim en büyük beklentim yeni arayüzün fiyasko olmaması ve benim istediğimi verebilmesi. Ayrıca eski sistem simgelerinden de artık gına geldi. Hele şu Windows 95 ve XP döneminden kalma simgelerden çok gına geldi. Bir klasörün simgesini her değiştirmek istediğimde SHELL32.dll açılıyor ve bu antika simgeleri görüyorum. Bunların da sonunda değişmesini bekliyorum. Aslında zaten en son dev Channel yapılarında bu simgeler yenilendi fakat hala yenilenmemiş birkaç simge var. Bu simgelerin de yenilenmesini bekliyorum.

Performans ve kararlılık olarak çok fazla bir şey beklemiyorum zira NT çekirdeğini kullanan bir sistemin performans ve kararlılık konusunda çok da ileri gidebileceğini sanmıyorum.

Peki sizin beklentileriniz nelerdir?

Merhaba arkadaşlar. Bildiğiniz gibi 24 Haziran'da yeni nesil Windows duyurulacak ve muhtemelen Windows 10'un yerini alacak. Henüz hangi isimle geleceğini bilmiyoruz. Bazıları Windows 11 diyor, bazıları da Windows Sun Valley diyor. Kesinleşince göreceğiz.

Yeni nesil Windows'un hangi isimle çıkacağını kenara bırakırsak, bu yeni Windows ile arayüzün büyük ölçüde yenilenmesi ve fluent Design'ı sonunda neredeyse tam olarak kullanması bekleniyor.

Sizin yeni nesil Windows'tan beklentileriniz nelerdir? Beklentilerinizi kategorilendirerek detaylı bir şekilde açıklamanızı istiyorum.

Benim en büyük beklentim yeni arayüzün fiyasko olmaması ve benim istediğimi verebilmesi. Ayrıca eski sistem simgelerinden de artık gına geldi. Hele şu Windows 95 ve XP döneminden kalma simgelerden çok gına geldi. Bir klasörün simgesini her değiştirmek istediğimde SHELL32.dll açılıyor ve bu antika simgeleri görüyorum. Bunların da sonunda değişmesini bekliyorum. Aslında zaten en son dev Channel yapılarında bu simgeler yenilendi fakat hala yenilenmemiş birkaç simge var. Bu simgelerin de yenilenmesini bekliyorum.

Performans ve kararlılık olarak çok fazla bir şey beklemiyorum zira NT çekirdeğini kullanan bir sistemin performans ve kararlılık konusunda çok da ileri gidebileceğini sanmıyorum.

Peki sizin beklentileriniz nelerdir?
Ben Windows 7'ciyim. :D

Windows 10'un yerini alacağını düşünmüyorum.
Windows 10'un desteği 14 Ekim 2025'te bitecek. Bu süre zarfında yeni bir Windows sürümü mutlaka çıkmalı, yoksa Windows ailesi tamamen biter.

Beklentilerim;
1-Eski oyunları sorunsuz şekilde oynamak.
2-HDD dostu bir işletim sistemi olması.
3-Bol bol tema olması ve özelleştirilebilmesi
4-Ram canavarı olmaması
5-Gereksiz hizmetlerden arındırılması.

Daha az kaynak tüketimi, en az 8 GB ram desteği ve daha stabil olması.
Daha birçok şey olabilir.
Beklentilerim;
1- Eski oyunları sorunsuz şekilde oynamak.
2- HDD dostu bir işletim sistemi olması.
3- Bol bol tema olması ve özelleştirilebilmesi
4- Ram canavarı olmaması
5- Gereksiz hizmetlerden arındırılması.
Peki arayüz olarak bir beklentiniz var mıdır? Bence şu anki Windows 10 arayüzü artık çok eskidi, değişim şart.

Yeni konular

Geri
Yukarı