Yeni NVIDIA 472.12 sürücüsü

OPERATÖR GOD

Hectopat
Makaleler
6
Arkadaşlar NVIDIA bugün 472.12 adlı bir driver, çıkardı. Şu an bu sürücüyü aslında global ve TR sitesinden direkt indirebiliriz. Ama bu gösterdiğim işlem ile istersek DCH, istersekte standart bir şekilde indirebiliriz, lakin Global/Tr NVIDIA ve GeForce sitelerinde direkt indirirsek, DCH olarak indirir.
Standart indirmek için;
Advanced Driver Search | NVIDIA linkine gidiyoruz;
472.12.png
Advanced driver Search kısmında, ekran kartı modelimizi giriyoruz.
Operating System yeri için;
1. iletişim sistemini gir (bit ve sürüm doğru olacak şekilde)
2. eğer DCH indirmek istiyorsanız, DCH seçin. Standart indirmek istiyorsanız, standart seçin.
3. "turkish" seçin.
4. ve Game Ready driver indirmek istediğimiz için "Recommended/Certified" seçin. Eğer Studio driverı kurmak istiyorsanız "Studio driver" seçin.
Seçimleri ayarlardıktan sonra Search deyin ve.

liste.png
Bu çıkan listeden isede en güncel drivera gelin ve üstündeki "GeForce Game Ready sürücü" ne tıklayın, zaten fark edersiniz, üzerine gelince yeşil oluyor.
yeşil.png
Ve son olarak, karşımıza gelen menü ile "kabul et ve yükle" diyerek, driverımızı indiriyoruz.

Umarım, yardımcı olabilmişimdir. Eğer bir sorununuz vs. olursa (konu ile alakalı) seve seve, yardım ederim.

ben ve çoğu kişi DDU ile driverlarımızı kaldırıp, sonra temiz kurulum yaparız. Ve aslında NVIDIA Control paneli kaldırma vs. gibi seçenekler DDU içinde olsa da, ben biraz takıntılı olduğum için komple kaldırırım ve Microsoft Store'danda bir şey indiremiyorum. Kısaca driverı komple kaldırdıktan sonra tekrar NVIDIA Control panel yükleyemiyorum ve o yüzden standart driver gerekli.

Studio sürücüleri render/edit vs. programları için özel optimize edilmiş driverlardır, Oyunlarda tam performans vermez. Game Ready driverları ise oyunlar vs. için özel optimize edilmiş driverlardır, Oyundan tam performans almak içindir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Önceki versiyonda oyun performansını düşürmüştü her ne kadar GeForce Experience'da Game Ready olarak görünmesine rağmen. Bunda da aynı sorun var mı? Gözlemleyebildiniz mi?

Ben indirdim 5-6 GB gitti anlamadım bu işden her güncellemede böyle olacaksa PC'de yer kalmaz?
DDU ile kaldırma işlemi yapıp, temiz kurulum yapmanız lazım.
Eğer yapmaz iseniz, tabii ki çok alan birikecektir.

Önceki versiyonda oyun performansını düşürmüştü her ne kadar GeForce Experience'da Game Ready olarak görünmesine rağmen. Bunda da aynı sorun var mı? Gözlemleyebildiniz mi?
Akşam 1-2 saat oyun oynayıp, gözlemleyeceğim.
Şu an PC ile işlerim olduğu için, driver Update yapamadım.

Denetim Masası'ndan kaldırıp tekrar kurdum pek bir şey fark etmedi birçok insan 461 sürümünün daha iyi olduğunu söylüyor.
Denetim Masası'ndan kaldırıp, tekrar kurmak?
"Siz buzdağının görünen kısmını kaldırıyorsunuz" diyeceğim ama onu bile yapmıyorsunuz.
O işlem hiçbir işe yaramaz.

Ve en güncel olan driver en iyisidir, aslında size uzun uzun, neden olduğunu anlatırdım ama NVIDIA GeForce Game Ready Driver - Güncellemeler
Buna bakarsanız bile anlarsınız, her driverda ne kadar iyileştirdiklerini, sorunları çözdüğünü vs.

Yeni konular

Geri
Yukarı