Yeni NVIDIA Quadro 400, 10 Kata Kadar Daha İyi Performans

'Konu Dışı' bölümünde Recep Baltaş tarafından 11 Nisan 2011 tarihinde başlatılan konu.

 1. Recep Baltaş

  Recep Baltaş Technopat Yönetici

  Katılım:
  14 Ağustos 2010
  Mesajlar:
  51.897
  Beğenileri:
  42.481
  Yer:
  İstanbul
  Tasarımcılar ve Mühendisler için Olağanüstü Enerji Verimliliği ve Diğer Ana Özellikleri ile Muhteşem Bir Değer Sunan Profesyonel Araç

  TÜRKİYE, İstanbul—5 Nisan 2011—NVIDIA bugün, GPU’nun gücünü tasarımcıların ve mühendislerin ellerine veren yeni profesyonel grafik çözümü NVIDIA Quadro® 400 grafik işlem birimini (GPU) duyurdu.

  Autodesk AutoCAD gibi profesyonel uygulamalar ile kullanılmak üzere geliştirilen NVIDIA Quadro 400 GPU, üst düzey tüketici oyun kartlarına göre 5 kata kadar daha hızlı performans sunar. Ayrıca, sektörün önde gelen CAD/CAM uygulamaları çalıştırılırken 10 kata kadar iyileştirme sağlar.1

  Yalnızca 169 ABD Doları fiyatı ile Quadro 400 GPU, 35 watt altındaki güç tüketimi ve küçük form faktörlü sistemler dahil olmak üzere herhangi bir iş istasyonuna sığmasına olanak veren düşük profilli kullanım esnekliği ile mükemmel güç verimliliği sunar.

  Quadro 400 işlemci, 512 MB DDR3 bellek ile profesyonellere geniş bir aralıkta tasarım modelleri ile etkileşimli çalışma olanağı vermektedir. Aynı zamanda, bir milyardan fazla dinamik renk varyasyonları aralığına sahip 30 bitlik (her renk için 10 bit) renk motoru ile yüksek görsel uyumluluk sağlamaktadır. Quadro 400 sürücüleri önde gelen profesyonel uygulamalar için optimize edilmiş ve onaylanmıştır.

  NVIDIA Profesyonel Çözümler Grubu genel müdürü Jeff Brown, “Tasarımcılar ve mühendisler, en büyük montajları veya en küçük parçaları tasarlarken Quadro’ya güveniyorlar” dedi ve şöyle devam etti, “Quadro 400, işlerinizin en uygun şekilde yapıldığından emin olmanızı sağlayan doğru araçtır.”

  Yeni Quadro 400 GPU’nun diğer özelliklerinden bazıları şunlardır:

  • Birleştirilmiş Sürücü Mimarisi - İleri ve geri uyumluluğu garantileyerek en son Quadro masaüstüne ve mobil profesyonel çözümlere yükseltme işlemini kolaylaştırır.
  • Donanım 3D Pencere Kırpma - Hızlandırılmış kırpma bölgeleri, genel grafik performansını iyileştirmek üzere bir pencere ve çerçeve tampon bellek arasında daha hızlı veri transferine olanak verir.
  • Yüksek Kaliteli Ekran Bağlanabilirliği - Her bir panelde 24Hz hızda 3840 x 2400’e kadar çözünürlük ile çift bağlantılı DVI ve 2560 x 1600’e kadar çözünürlükte DisplayPort (DP) dahil olmak üzere iki aktif konnektör destekleyerek ultra yüksek çözünürlükte panelleri yönetir ve muhteşem bir görüntü kalitesi sunar.
  • NVIDIA® Mosaic™ Teknolojisi - Çalışma alanını sekize kadar ekrana yayarak genişletir (her iki ekran için bir kart kullanarak) ve herhangi bir uygulamanın kusursuz bir şekilde görev çubuğuna yayılmasına ve şeffaf ölçeklenmesine olanak verir. Tek veya birden fazla yüksek çözünürlüklü ekranda ve NVIDIA nView® masaüstü yönetimi yazılımı ile çalışır.


  NVIDIA Quadro 400 işlemci ayrıca, masaüstü iş istasyonlarından birlikte çalışılan iş alanlarına kadar geniş bir aralıkta, en yoğun 3D deneyimi için kristal berraklığında, stereoskopik 3D görüntüleme sunan NVIDIA 3D Vision™ve 3D Vision Pro aktif obtüratör gözlük 3D teknolojisini desteklemektedir.

  En Yüksek Kalite Standartları için NVIDIA tarafından Tasarlandı, Geliştirildi ve Yönetildi
  Quadro 400, tüm Quadro profesyonel grafik kartları gibi, profesyonel uygulamalar çalıştırırken sektörde öncü performans ve güvenilirlik sağlamak üzere NVIDIA tarafından tasarlandı, geliştirildi ve garantilendi. Şirketler, piyasadaki varlıklarının bağımlı olduğu müşterileri için Quadro profesyonel grafik çözümleri onaylıyorlar.

  Satın Alma ve Fiyatlandırma
  Quadro 400 (169 ABD Doları) HP Z800, Z600 ve Z400 iş istasyonları ve tüm Fujitsu CELSIUS iş istasyonları için hemen temin edilebilir. Bu ay ve gelecek ay içinde de seçkin Lenovo ThinkStation D20, C20, S20 ve E30 modelleri için temin edilebilir. Ayrıca, Amerika ve Avrupa’da PNY Technologies, Japonya’da ELSA ve Asya Pasifik’te Leadtek başta olmak üzere yetkili NVIDIA Quadro dağıtım ortaklarından temin edilebilir.

  NVIDIA Quadro Profesyonel Grafik Çözümler hakkında daha fazla bilgi için lütfen Workstation PC - Professional Graphics for Mobile Workstations and Desktop Workstations adresini ziyaret edin.

  NVIDIA Quadro’yu YouTube ve Twitter’da NVIDIAQuadro adresinde takip edin.
   
  1 kişi bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş