Yazım Denetimi

Makaleler
25
Merhaba! Bugün yepyeni bir özellik ile karşınızdayız.

Yazım düzeltme aracı

Bu araç, kullanıcıların sık yaptığı yazım hatalarını mümkün olduğunca düzelterek Moderasyon Ekibi'ne kolaylık sağlaması amacıyla geliştirildi ama artık siz de yazdıklarınızı anında kontrol edip tek tuşla düzeltebilirsiniz!

Nasıl kullanılır?

Mesajınızı, konunuzu yazdıktan sonra Gönder butonuna basmadan önce Düzelt butonuna basmak birçok durumda tek başına yeterli olacaktır.
  • Eğer satır sonlarında nokta kullanmadıysanız Nokta seçeneğini işaretleyebilirsiniz.
  • Her kelimeyi büyük harfle yazma veya metnin tamamını büyük harflerle yazma gibi bir alışkanlığa sahipseniz Büyük harf seçeneğini işaretleyebilirsiniz.
Fakat...

Bunun tek başına yeterli olmadığı durumlar olabilir. Mesajınızın bir kısmı düzeltilirken bir kısmı düzeltilemeyebilir veya yanlış düzeltilebilir!

İşte bunun farkına varmak, gereken kontrolü ve sonrasında ilave düzenlemeyi yapmak tamamen sizin sorumluluğunuzdadır!

İyi deneyimler!

Kullanıcılar için iyi olmasının yanında, özellikle moderasyon için büyük bir kolaylık.

Kullanın, kullandırtın. :)

Ancak, @MF'ın da dediği gibi, yazım düzenleyiciye bel bağlamayın.

Yanlış düzeltmeler tabii ki yapabiliyor.

Bu nedenle her zaman kendiniz kontrol edin. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
İlginiz ve uğraşlarınız için çok teşekkürler. Özellikle telefondan girip bir de yazım kurallarından emin olamayan üyeler için de iyi ve pratik olmuş. (Bir yandan da bahaneleri kalmıyor o arkadaşların. 😜)

Elbette ufak hatalar olacak, bize düşen sistemin geliştirilmesi için hataları bildirmek. Hatta bir hatayı bildirdim bile. 🙂

Tekrardan çok teşekkürler.

Tanrısal bir özellik olmuş bu forum için🤣 Yemin ediyorum sırf bunun sayesinde moderatörlerin iş yükü ve üyelerin ceza alma oranı yarı yarıya düşer🤣

Yalnız dikkatimi bir şey çekti az önce. Mesela santimetre kısaltması küçük yapılır her yerde. Yani bilimsel kısaltmalar. Büyük harf kullanılmaz pek. Bunu ayırt edebilecek bir özelliği var mı? Yani bunu santimetre ise "cm", Championship Manager ise "CM" şeklinde mesela? Çok mu zorluyorum sistemi yoksa🤔🤣

Ama özetle ellerinize sağlık, efsane olmuş.

Geri
Yukarı