Yeni okulda neler yapılmalıdır?

Hocam biraz zor ama gerçekten halledersiniz. Bakın, ilk gittiğiniz zamanlar çok yüksek ihtimal kendinizi onca insan arasında yalnız gibi hissedeceksiniz. Ama oturduğunuz yerde beklemeyin. Kalkın, açılın. Yeni sınıfınızda olan insanları tanıyın. Hemen hepsiyle çok samimi olmayın tabii. Bu duyguyu ortaokula ilk başladığım zaman yaşadım ben. Ama alışmak taş çatlasın 1-1.5 hafta sürüyor.
Geldi çattı hocam yarın başlıyor :D. Çok samimi olmayacağım insanların kuyruğu olmaktansa biraz bekleyeceğim. İlk günüm insanlarla tanışıp analiz etmekle geçicek gibi.

Geldi çattı hocam yarın başlıyor :D. Çok samimi olmayacağım insanların kuyruğu olmaktansa biraz bekleyeceğim. İlk günüm insanlarla tanışıp analiz etmekle geçicek gibi.
Ben bile heyecanlandım ya :D İlk başta ağır başlı olun. Dediğiniz gibi, hemen samimi olmayıp ilk başta insanları analiz edin onların karakterini öğrenin. Devamı gelir zaten.

Okul bitimine az kala zaten olmaz diye yaptığımız nakil tuttu. Benim için iyi oldu aslında eski sınıfımla aram çok iyi değildi. Sevmiyordum zaten her neyse bu pazartesi başlıyorum yeni okulda. Anksiyetem olduğu için ilaç içip gideceğim. Ne yapmalıyım? Okulun son haftaları, herkes kaynaşık gruplaşmış halde olacaklar. Ben nasıl katılıp konuşacağım falan hiç bilmiyorum. İleriki senedeki ortamımı bu son haftalar belirliyecek o yüzden gerçekten iyi olmalıyım. Tavsiyeleriniz varsa söylerseniz mutlu olurum.
Kendin olucaksın, elin ayağına dolaşmayacak şekilde kendini rahatlatabildiğin kadar rahatlat. Mümkünse sessiz çocuk gibi insanların seni keşfetmesini bekle daha sonra kendine has bir arkadaş grubu edinebilirsin. Şayet sınıf grubunda ya da arkadaş grubunda olan aktivitelere katılmaya özen göster en azından okul dışında görürsün kimin ne olduğunu.

Dün gittim heyecanlı heyecanlı tanıştık ettik işte. Ama sevmediğim sınıfımı nedense acayip özlemeye başladım. Niye böyle oldu hiç bilmiyorum. Sevmesem bile anlaşabildiğim kişiler vardı şimdi hiç yok. Koca sınıfta yalnız başıma oturuyorum her neyse okul bana göre değil onu anlamış oldum. Okul, sosyal hayat, muhabbet, eğlence falan beynim bunları kabul etmiyor sanırım. Açık lise için yola koyulacağım gibi. Ondan sonra da iş falan yani rahat yok yine.

Dün gittim heyecanlı heyecanlı tanıştık ettik işte. Ama sevmediğim sınıfımı nedense acayip özlemeye başladım. Niye böyle oldu hiç bilmiyorum. Sevmesem bile anlaşabildiğim kişiler vardı şimdi hiç yok. Koca sınıfta yalnız başıma oturuyorum her neyse okul bana göre değil onu anlamış oldum. Okul, sosyal hayat, muhabbet, eğlence falan beynim bunları kabul etmiyor sanırım. Açık lise için yola koyulacağım gibi. Ondan sonra da iş falan yani rahat yok yine.

Güncel durum ne bende nakil olacağım.

Bu konuyu açmandan belli ki sosyalleşmeyi unut, muhtemelen herkes çoktan gruplarına çekilmiştir. Biz burada doğruları konuşuyoruz.

Güncel durum ne bende nakil olacağım.
10'a geçtim sınıflar karma oldu işte.
Bu konuyu açmandan belli ki sosyalleşmeyi unut, muhtemelen herkes çoktan gruplarına çekilmiştir. Biz burada doğruları konuşuyoruz.
Sosyalleşmeye çalışmıştım o vakit fakat gruplarına almamışlardı dediğin gibi, ilgi çekici, ağzı laf yapan insan değilseniz bir grup içine girmek çok zor.

Geri
Yukarı