Yeni Okulum ve Donanım Haber Hayranlığı....

Android ile WP8'i bu şekilde karşılaştırmak yanlış. Nokia ile bu markayı karşılaştırmak dahada yanlış. Sende buna bak o zaman. Alakası yok bu telefonların.

Nokia ile General Mobile' ı karşılaştırma konusunda haklı olabilirsin. Sonuçta Nokia çok daha köklü bi firma. Servis, kullanıcı desteği vs. konularda daha önde olabilir. Ama ben markaları değil özelliklerini karşılaştırıyorum. Öte yandan günümüzde Android, WP8' e nazaran daha fazla tercih edilen bir işletim sistemi. Satış rekorları kırması ayrı bir konu. Benim anlatmaya çalıştığım şey, 600 TL' ye bu fiyat barajında başka bir telefonda bulamadığınız özellikleri buluyorsunuz ve güncelleme almasını bekliyorsunuz. Hangi 600 TL' lik telefon güncelleme aldı ki acaba ? Bana göre telefonun tek sıkıntısı kullanıcı desteği ve servis. Custom ROM' da çıktı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Nasıl bir kazık yediklerini anlarlar Kitkat güncellemesi gelmeye başladığında... GM bunlara KitKat mı verecek :) Rüyada görürler.

Şu konuda da olduğu gibi 600 TL'lik telefon olduğu halde neden servisinin yetersiz olacağından çok güncelleme desteğinin yetersiz olacağı ön plana çıkarılıyor anlamıyorum. Ben birkaç ay önce 650 TL'ye Xperia J aldım, en son güncelleme 4.1.2 ve sonrası olmayacak, GM Discovery 4.2'yle geliyor. Eğer güncelleme gelmiyor diye kazık yiyeceklerse ben daha büyük bir kazık yemiş oluyorum. Tamam servis kalitesi iyi değil belki de, telefon da belki kaliteli değil ama eleştirilecek en son şeyi güncellemedir bence. 1000 TL'lik telefon muamelesi görüyor forumda...

Arkadaşlar telefonun kasası ısınmadan dolayı yamuldu, arka plastik kapak artık tam oturmuyor. İşte GM :D

Ona bakarsak S4' ün bataryası da zamanla genleşiyor ve şişiyormuş. Dolayısıyla kapak tam oturmuyormuş. Sadece S4 değil diğer telefonlara da olabilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ona bakarsak S4' ün bataryası da zamanla genleşiyor ve şişiyormuş. Dolayısıyla kapak tam oturmuyormuş. Sadece S4 değil diğer telefonlara da olabilir.

O çoğu telefonda, batarya teknolojisinin olgunlaştığı nokta ve kullanıcının kullanmasına bağlı olarak gerçekleşen bir durum.

Galaxy Note 1'im var, yedek pil almıştım, son 3 aydır çoğunlukla fabrika çıkışı değil de yedek pille takılıyordum çünkü Carmageddon ve Pixel Defenders Puzzle oynuyordum, bu durumda pil hızlı tükeniyordu ve kah USB kah şarj aletinden şarjımı yeniliyordum veya oynarken şarjda tutuyordum. Geçen öğlen yemeğine çıktım, telefonu şarja taktım (%50 idi pil, sabah 6.30 - 12.00 arası nadir kullanım ile), yemekten geldim telefon kapalı, açmayı denedim, açılmadı, direkt koruyucu kılıf ve kapağı çıkartıp pili masaya attım, göbek yapmıştı pil. Pil çöpümüz var oraya attım gittim. Fabrika üretimi pili taktım eve geçip, sistemde herhangi bir arıza yok.

5 yıl önce Nokia 3510i'mde başıma gelmişti - gene yedek pil olarak aldığım pil ve benzer kullanımdan dolayı.

Anladığım kadarıyla, %50 civarlarında şarja takıp, fazla enerji tükettirecek eylemler yapıldığında pillerin ömürleri oldukça hızlı kısalıyor. Dikkat edin.

Nitekim o göbek yapan pillerin patlama riskleri, akma risklerinden kötü; yeni telefon alabiliriz, ama parmaklarınızı geri toplamamız için teknolojimiz halen süper değil.

O çoğu telefonda, batarya teknolojisinin olgunlaştığı nokta ve kullanıcının kullanmasına bağlı olarak gerçekleşen bir durum.

Galaxy Note 1'im var, yedek pil almıştım, son 3 aydır çoğunlukla fabrika çıkışı değil de yedek pille takılıyordum çünkü Carmageddon ve Pixel Defenders Puzzle oynuyordum, bu durumda pil hızlı tükeniyordu ve kah USB kah şarj aletinden şarjımı yeniliyordum veya oynarken şarjda tutuyordum. Geçen öğlen yemeğine çıktım, telefonu şarja taktım (%50 idi pil, sabah 6.30 - 12.00 arası nadir kullanım ile), yemekten geldim telefon kapalı, açmayı denedim, açılmadı, direkt koruyucu kılıf ve kapağı çıkartıp pili masaya attım, göbek yapmıştı pil. Pil çöpümüz var oraya attım gittim. Fabrika üretimi pili taktım eve geçip, sistemde herhangi bir arıza yok.

5 yıl önce Nokia 3510i'mde başıma gelmişti - gene yedek pil olarak aldığım pil ve benzer kullanımdan dolayı.

Anladığım kadarıyla, %50 civarlarında şarja takıp, fazla enerji tükettirecek eylemler yapıldığında pillerin ömürleri oldukça hızlı kısalıyor. Dikkat edin.

Nitekim o göbek yapan pillerin patlama riskleri, akma risklerinden kötü; yeni telefon alabiliriz, ama parmaklarınızı geri toplamamız için teknolojimiz halen süper değil.

Bende onu demeye çalışıyorum işte sadece GM Discovery' de olan bir durum değil.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı