Yeni parçam nasıl olmuş?

Vocal mix zayıf hocam. Input Clipping var ilk vocal girişinde. Back vocal normal vokal frekansı ile çatışıyor. İlk Sözlerde dikkatli dinlerseniz biraz Attack arttırmanız gerekli 2 tane cızırtı geliyor. Olabilir böyle şeyler çok normal zamanla halledersiniz. Elinize sağlık güzel olmuş.

Vocal mix zayıf hocam. Input Clipping var ilk vocal girişinde. Back vocal normal vokal frekansı ile çatışıyor. İlk Sözlerde dikkatli dinlerseniz biraz Attack arttırmanız gerekli 2 tane cızırtı geliyor. Olabilir böyle şeyler çok normal zamanla halledersiniz. Elinize sağlık güzel olmuş.
Türkçe olarak önerebileceğin kaynaklar var mı acaba Mix konusunda? Aslında udemy'den bir kurs aldım ama genel olarak neyin ne işe yaradığını gösterip kendi yaptıkları değerleri gösteriyorlar. Sorun şu ki sesim ve ekipmanlar farklı olduğu için benzer şeyler çok farklı sonuçlar çıkarıyor.
Bir de bu bahsettiğiniz sorunlar mikrofon ile alakalı olabilir mi? Telefonu bilgisayara bağlıyorum usb kablo ile ve mikrofon olarak kullanıyorum.

Çalışırsan gerçekten olur. Çünkü o potansiyel ve ses var. Sadece biraz daha geliştirilip en iyi haline getirmelisin.
Sesim normalde bir tık daha kalın. Ben de beğeniyorum ama maalesef şuan pek istediğim gibi kullanabildiğim söylenemez :D
Geri bildirimler için çok teşekkür ederim.

Türkçe olarak önerebileceğin kaynaklar var mı acaba Mix konusunda? Aslında Udemy'den bir kurs aldım ama genel olarak neyin ne işe yaradığını gösterip kendi yaptıkları değerleri gösteriyorlar. Sorun şu ki sesim ve ekipmanlar farklı olduğu için benzer şeyler çok farklı sonuçlar çıkarıyor.
Bir de bu bahsettiğiniz sorunlar mikrofon ile alakalı olabilir mi? Telefonu bilgisayara bağlıyorum USB kablo ile ve mikrofon olarak kullanıyorum.

Sesim normalde bir tık daha kalın. Ben de beğeniyorum ama maalesef şu an pek istediğim gibi kullanabildiğim söylenemez :D
Geri bildirimler için çok teşekkür ederim.

Şimdi şöyle bahsedeyim ekipman ile de alakalı olabilir fakat ekipmandan daha önemli mix problemini fark ettim. Telefondan kayıt alıp yapıyorsanız vocal mix-mastering, gerekirse aranje uygulayabilirsiniz. YouTube'da sürüce video var genellikle YouTube'dan öğrendim. Ev Stüdyosu, Alchera, Mert Balkaş, Prödüktör Türkiye, Gxk Mix, MixYap Online. Önerebileceğim yani aklıma gelen en iyi sonuçları bulabileceğiniz kaynaklar bunlardı.

Şimdi şöyle bahsedeyim ekipman ile de alakalı olabilir fakat ekipmandan daha önemli mix problemini fark ettim. Telefondan kayıt alıp yapıyorsanız vocal mix-mastering, gerekirse aranje uygulayabilirsiniz. YouTube'da sürüce video var genellikle YouTube'dan öğrendim. Ev Stüdyosu, Alchera, Mert Balkaş, Prödüktör Türkiye, Gxk Mix, MixYap Online. Önerebileceğim yani aklıma gelen en iyi sonuçları bulabileceğiniz kaynaklar bunlardı.
Bir de son olarak ufak bir şey soracaktım.

FL Studio'da kulaklığımla yaptığım mix mastering export alınca çok farklı şekilde duyuluyor. Neden olabilir sizce bu? Bir bilginiz var mı?

Ya bence eleştirmenin bir anlamı yok çünkü şarkıyı şarkı yapan sonradan oynanan düzenlemeler oldu günümüzde. Tam adını bilmiyorum işte sesi şarkıya oturtmaktan bahsediyorum, sen güzel okumuşsun ama oturtmaya çalışan arkadaş oturtmamış. Nice Rapçiler biliyoruz beraber çalıştıkları adamlar olmayınca çöküyor. Devam et, sağlam oturtucular bul. :D Adı her neyse.

Ya bence eleştirmenin bir anlamı yok çünkü şarkıyı şarkı yapan sonradan oynanan düzenlemeler oldu günümüzde. Tam adını bilmiyorum işte sesi şarkıya oturtmaktan bahsediyorum, sen güzel okumuşsun ama oturtmaya çalışan arkadaş oturtmamış. Nice Rapçiler biliyoruz beraber çalıştıkları adamlar olmayınca çöküyor. Devam et, sağlam oturtucular bul. :D Adı her neyse.
Aga oturtucu da benim işte sorun o :D Kendim öğrenmeye çalışıyorum ama yavaş yavaş deniyoruz işte :D

Bir de son olarak ufak bir şey soracaktım.

FL Studio'da kulaklığımla yaptığım mix mastering export alınca çok farklı şekilde duyuluyor. Neden olabilir sizce bu? Bir bilginiz var mı?

Bit ve Sync ayarını kontrol edin. WAV Olarak veya MP3 olarak çıkartıyorsanız 24Bit, 512 Sync değerinde olmalı. Onun dışında parçayı bitirdiğiniz zaman Gmail üzerinden kendinize mail atın ve telefondan şarkıyı aynı kulaklıkla dinleyip tekrar kontrol edin. Bende de oluyor o fakat ses kartı ile alakalı diye düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı