Çözüldü Yeni PC FurMark testinde yeniden başlıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Alperen metee

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar. Gecen hafta ince hesaptan bir PC satın aldım. Bugün elime ulaştı. Ekran kartını bağladım ve çalıştırdım. Fakat şöyle bir sıkıntıyla karşılaştım: FurMark testi yaptığımda GPU sıcaklığı 57'yi geçmemesine rağmen PC kendini yeniden başlatıyor. Bunun bir çözümü var mıdır yoksa PC'yi garantiye göndermek zorunda mıyım?

Çözüm
SSD'yi çıkarıp ekran kartını da çıkarıp taktıktan sonra şu an FurMark'ta 15 dk sıkıntı ortadan kalkmış gibi duruyor.
Sizce SSD'den kaynaklanıyor olabilir mi?
SSD'im James Donkey JD120 kronik sorunlu olarak gösterilen bir SSD.
Eğer aynı sorunu yaşayan arkadaşlar varsa ben sorunu 2. monitörü çıkararak çözdüm. PSU yeterli değilmiş o yüzden yapıyormuş. Tek ekranda hiçbir sıkıntı yok.
Sistem özellikleri nedir? Ekran kartını sisteme takarken ekran kartındaki güç girişlerini doğru bir şekilde taktığınıza emin misiniz?

Özellikler bu

Dosya Ekleri

• Screenshot_20210414_173522.jpg
    Screenshot_20210414_173522.jpg
    82,1 KB · Görüntüleme: 53
Bilgisayar yeniden başladığı sırada açıldığı vakit Radeon programında WattMan bildirimi gözüküyor mu? Sistemi kurduktan sonra tüm sürücüleri ekran kartı sürücüsü de dahil olmak üzere sorunsuz bir şekilde kurdunuz mu? Emin olmamakla birlikte sorununuz güç kaynaklı da olabilir. Yazılımsal açıdan önerilen çözüm yöntemlerini deneyip yine de bu hatayı çözemezseniz garanti işlemine başvurun derim.

WattMan hatasının birçok sebebi olabileceği gibi birçok çözüm yöntemleri mevcuttur. Artık hangisi çözüm olursa. Yazılımsal açıdan önerilen çözüm yöntemlerini deneyebilirsiniz WattMan hatası için. Yalnız bu hata donanımsal bir sebepten de ötürü meydana gelebilir. İsterseniz çözmek için uğraşabilir veya direkt olarak WattMan hatası sebebiyle garantiye gönderebilirsiniz.

SSD'yi çıkarıp ekran kartını da çıkarıp taktıktan sonra şu an FurMark'ta 15 dk sıkıntı ortadan kalkmış gibi duruyor.
Sizce SSD'den kaynaklanıyor olabilir mi?
SSD'im James Donkey JD120 kronik sorunlu olarak gösterilen bir SSD.
Eğer aynı sorunu yaşayan arkadaşlar varsa ben sorunu 2. monitörü çıkararak çözdüm. PSU yeterli değilmiş o yüzden yapıyormuş. Tek ekranda hiçbir sıkıntı yok.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı