Yeni PC için akım korumalı priz şart mı?

Makaleler
1
Yer
BROOKLYN
Selamlar, yeni PC sipariş ettim. PSU'lu kasa 600W 80+, anakart ise ASUS B450M Dragon Bulk. Bu anakart ve PSU ile sistem normal üçlü prizle sorunsuz çalışır mı (herhangi bir sıkıntı çıkarmadan) yoksa akım korumalı priz şart mı? Ayrıca normal olarak taktığımız zaman herhangi bir elektrik kesilmesi durumunda ne gibi sorunlar oluşabilir?

PSU dahil aldığım kasanın linki:

Normal bir elektrik kesilmesinde PSU bozulabilir fakat gerçekten çok çok düşük bir ihtimal. Ben serfitikasız PSU'da bile yaşamadım. Akım korumalı prize falan gerek yok, ben yıllardır normal 3'lü ile kullanıyorum.
Bu arada Frisby markası pek tavsiye edilmiyor.

Hocam, akım korumalı prizler içinde bulunan varistör sayesinde yüksek voltaj koruması yapar. Fakat elektrik kesintisine karşı hiçbir şey yapamaz. Elektrik kesintisininden sadece UPS korur. Sizin kasada bulunan PSU iyi bir PSU değil. Bence bu kasayı almayın. Dediklerim kasaya gelene kadar korur. Bundan sonrası PSU'ya emanettir.

Hocam, akım korumalı prizler içinde bulunan varistör sayesinde yüksek voltaj koruması yapar. Fakat elektrik kesintisine karşı hiçbir şey yapamaz. Elektrik kesintisininden sadece UPS korur. Sizin kasada bulunan PSU iyi bir PSU değil. Bence bu kasayı almayın. Dediklerim kasaya gelene kadar korur. Bundan sonrası PSU'ya emanettir.
Arkadaş kasayı satın almış.

Hocam, yapacak bir şey yok.

Peki sizce bundan sonra ne yapmalıyım

Hocam, akım korumalı priz kullanın. Viko alabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı