Yeni PC için akım korumalı priz şart mı?

Elektrik kesintisi sırasında akım korumalı priz işe yaramaz. Onun işlevi ani voltaj yükselmesinde şarteli kapanıyor ve korumuş oluyor. Aynı şeyi evin ve apartmanın şartelleri de yapıyor zaten. Yıldırım düşen bir yerde yaşıyorsan ona karşı koruma sağlar mı bilmiyorum çünkü bazı yerlerde okuduğuma göre akım korumalı priz yıldırımın gücüne karşı yeterli test edilmemesine rağmen korur diye sahtekarlık yaptıklarını yazmış.

Para israfı yapmayı seviyorsanız akım korumalı priz alabilirsiniz.
Schneider'ın prizleri her türlü yüksek koruma vaad ediyor ve koruyorda değerlendirmelere göre. Standart prizlerde genel olarak karşılaştığımız yanma,erime gibi bir durum bile söz konusu değil hatta. 40 liralık akım korumalı prizler tabiki de yüksek koruma sağlayamaz prizin kalitelisi bana göre Schneider markasıdır.

Frisby vb. Markalı PSU alınmaz. C4'den başka farkı yok. Bunun yerine Corsair, FSP gibi markalar tercih edilse akım korumalı prize bile aslında çok ihtiyaç olmayacak.

Selamlar, yeni PC sipariş ettim. PSU'lu kasa 600W 80+, anakart ise ASUS B450M Dragon bulk. Bu anakart ve PSU ile sistem normal üçlü prizle sorunsuz çalışır mı (herhangi bir sıkıntı çıkarmadan) yoksa akım korumalı priz şart mı? Ayrıca normal olarak taktığımız zaman herhangi bir elektrik kesilmesi durumunda ne gibi sorunlar oluşabilir?

PSU dahil aldığım kasanın linki:

Frisby PSU şu anda bende kulanıyorum 80+ sertifikalı olmasına rağmen güç kaynağından ses geliyor bende işimi garantiye alıp akım korumalı priz aldım çok pahalı bir şey değil ne olur ne olmaz. Tavsiye ederim PC'yi tehlikeye atmaktan iyidir.

Frisby PSU şu anda bende kulanıyorum 80+ sertifikalı olmasına rağmen güç kaynağından ses geliyor bende işimi garantiye alıp akım korumalı priz aldım çok pahalı bir şey değil ne olur ne olmaz. Tavsiye ederim PC'yi tehlikeye atmaktan iyidir.

80+ diye ses gelmeyecek diye birşey yok.

Selamlar, yeni PC sipariş ettim. PSU'lu kasa 600W 80+, anakart ise ASUS B450M Dragon bulk. Bu anakart ve PSU ile sistem normal üçlü prizle sorunsuz çalışır mı (herhangi bir sıkıntı çıkarmadan) yoksa akım korumalı priz şart mı? Ayrıca normal olarak taktığımız zaman herhangi bir elektrik kesilmesi durumunda ne gibi sorunlar oluşabilir?

PSU dahil aldığım kasanın linki:

Şansa bırakmamak lazım işi bende kesintisiz güç kaynağı var + PSU'da akım koruması var gene de güven istersen kesintisiz güç kaynağı öneirrim sana.

Geri
Yukarı